10 najlepszych bramek sezonu zasadniczego 18/19

Lista 10 pamiętnych goli w czternastym sezonie zasadniczym A-League, które nie stały się internetowymi fenomenami tylko dlatego, że wydarzyły się na piątym kontynencie.

Scott Galloway (Adelaide) przeciwko Sydney [kolejka 1]

Nowa edycja A-League nie mogła zacząć się bardziej spektakularnie. Pomocnik The Reds uczcił start sezonu imponującym kołnierzem z 25 metrów założonym golkiperowi Sydney. W ciągu następnych 26 kolejek i fazy play-offów nie zapisał się na liście strzelców ani razu.


Terry Antonis (Victory) kontra Newcastle [kolejka 3]


David Williams (Phoenix) kontra Brisbane [kolejka 9]


Jaushua Sotirio (Wanderers) kontra City [kolejka 15]

23-latek przez większość swojego 6-letniego pobytu w szerokim składzie klubu z Zachodniego Sydney wywoływał u kibiców zgrzytanie zębów. Pod koniec stycznia sprawił, że wstawili z miejsc. Gol miesiąca w A-League.


Eric Bautheac (Brisbane) kontra Mariners [kolejka 20]


Dimi Petratos (Jets) kontra Victory [kolejka 21]

Podobno w Australii zaczęto wliczać Dimiego Petratosa do narodowego stanu posiadania rakiet ziemia-powietrze.


Dylan Wenzell-Halls (Brisbane) kontra Wanderers [kolejka 21]

Jeśli istnieje powód, dla którego fani Roar nie muszą zapominać o tym sezonie, to jest nim postawa Wenzella-Hallsa. 21-letnia nadzieja nie tylko klubu, ale całej A-League, która jeszcze w poprzednie lato biegała na boiskach ligi stanowej. Niecały metr osiemdziesiąt talentu, pracowitości i pewności siebie.


David Williams [Phoenix] kontra Jets [kolejka 23]

Nowozelandzki klub nawet przez moment nie odczuł braku Roya Krishny po czerwonej kartce z 22 kolejki. Popisowy monodram na hatt-tricka i gola kolejki wystawił David Williams.


Riley McGree (City) kontra Brisbane [kolejka 24]

Gol piętą z ponad 20 metrów trafia się prawdpodobnie tylko raz w życiu. 20-letni pomocnik ma to już za sobą. To nie znaczy jednak, że nie czekają go jeszcze piękne trafienia i kolejne nominacje do goli roku na gali FIFA. Jego wrodzony spryt dał mu nietypową bramkę z miejsca, gdzie 9 na 10 zawodników próbowałoby dośrodkować do kolegów.


Eric Bautheac (Brisbane) kontra Adelaide [kolejka 27]

Zdjęcie: a-league.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *