A-League wprowadza przerwy na reprezentację

Australijska Federacja Piłki Nożnej (FFA), kluby A-League i Fox Sports, główny nadawca telewizyjny, zgodziły się na respektowanie ”okienek” FIFA w ligowym kalendarzu od przyszłego sezonu.

Brak przerw reprezentacyjnych był jednym z egzotycznych elementów australijskich rozgrywek. W obecnej edycji wychodzono na boiska nawet w momencie, gdy uwaga całego kraju skupiona była na barażach Socceroos do mistrzostw świata w Rosji. W samej 6 kolejce nieobecnych z powodu obowiązków w kadrach było jedenastu zawodników.

Jak będzie wyglądał nowy kalendarz A-League?

Historyczne porozumienie oznacza, że ​​czternasty sezon rozpocznie się 19 października, nieco później niż zwykle, aby uniknąć kolizji z okienkiem FIFA, przeznaczonym na międzynarodowe spotkania reprezentacyjne. W ligowym kalendarzu zaplanowano jeszcze dwie przerwy, powiązane z datami międzypaństwowych starć piłkarskich – od 12 do 20 listopada i od 18 do 26 marca. Późniejszy start oznacza, że ​​seria finałowa rozpocznie się w maju, a sam Grand Final odbędzie się  18 lub 19 maja 2019 roku.

Dyrektor generalny FFA David Gallop i szef A-League Greg O’Rourke podziękowali klubom oraz telewizyjnemu nadawcy za pozytywną współpracę w sprawie zmian. „Dzięki naszym nadawcom i partnerom handlowym byliśmy świadomi potrzeby zrównoważenia korzyści płynących z tygodniowej ciągłości w lidze z korzyściami wynikającymi z zatrzymania się na międzynarodowe przerwy” – powiedział Gallop. „Po długich rozmowach z klubami i Fox Sports w ostatnich tygodniach wszyscy zgodziliśmy się na włączenie międzynarodowych przerw.”

O’Rourke dodał, że półfinały FFA Cup i potencjalne mecze Socceroos/Matildas na początku października będą stanowić wstęp do sezonu A-League. Rozgrywki nie będą zatrzymywane na czas przyszłorocznego Pucharu Azji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie Socceroos będą bronić tytułu. Więcej szczegółów na temat harmonogramu przyszłego sezonu zostanie ogłoszone w późniejszym czasie. Zmiany mają dotyczyć także kalendarza kobiecej W-League, który miałby być powiązany z dwoma „okienkami” FIFA.

Zdjęcie: aleague.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *