Adam Taggart zagra od nowego sezonu w Brisbane

Brisbane Roar podpisało kontrakt z napastnikiem Socceroos, Adamem Taggartem, na kolejne dwa sezony A-League. Odejście zawodnika nie spotkało się z przychylnymi komentarzami w Perth Glory.


24-latek rozegrał w trzynastej edycji A-League 14 występów, przerywanych kłopotami zdrowotnymi, a i tak zdołał zakończyć sezon w roli najlepszego strzelca Glory, kompletując 9 trafień.

Taggart jest byłym najlepszym młodym graczem w Australii, gdy zdobył wyróżnienie w barwach Newcastle Jets w sezonie 13/14. Ange Postecoglou zabrał zawodnika na Mistrzostwa Świata w Brazylii, gdzie wyszedł w podstawowym składzie na ostatni mecz grupowy z Hiszpanią. Od czasu debiutu w lidze jako 17-latek w sezonie 10/11, Taggart rozegrał 92 spotkania w Newcastle i Perth, kompletując w tym czasie 39 goli. W latach 14-16 nie zdołał przekonać do siebie trenerów w Fulham i szkockim Dundee.

Adam Taggart w Brisbane

Cieszę się, że dołączam do trzykrotnego triumfatora, Brisbane Roar, na kolejne dwa sezony. Jestem gotów na pracę w przedsezonowych przygotowaniach i podekscytowany tym, co przyniesie przyszłość. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia współpracy z [trenerem] Johnem [Aloisi] i resztą zespołu, gdy będziemy walczyć o czwarte mistrzostwo. To będzie dla mnie szczególny moment, kiedy po raz pierwszy pojawię się na stadionie Suncorp w kolorze pomarańczowym.„W

Z Brisbane w ostatnich dniach odeszli Massimo Maccarone (brak przedłużenia kontraktu marquee) i Fahid Ben Khalfallah (koniec kariery).

Cieszymy się, że możemy podpisać kontrakt z młodym, utalentowanym australijskim napastnikiem, który, jak wiemy, będzie odpowiadał naszemu stylowi gry i może być jednym z czołowych napastników w lidze w następnym sezonie” – powiedział Aloisi. „Jestem pewien, że nasi fani i lokalna społeczność będą cieszyli się, że zobaczą Adama w akcji. Budujemy mocne fundamenty i wierzymy, że Adam odegra znaczącą rolę w naszym dążeniu do czwartego mistrzostwa.

Wybór nowego klubu miał zaskoczyć właściciela Glory, Tony’ego Sage, z którym zawodnik miał wstępnie porozumieć się w sprawie pozostania w Perth. Rozczarowaniu dał wyraz w mediach. Taggart wydał specjalne oświadczenie, w którym podziękował za możliwość gry w stolicy stanu Australia Zachodnia.

Roar powróci do szkolenia przedsezonowego na początku czerwca 2018 roku.

Zdjęcie: a-league.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *