Australia poznała swoich rywali w Rosji

Francja, Dania i Peru będą kolejno rywalami Socceroos w grupie C podczas Mistrzostw Świata w Rosji.

Dwa zespoły z Europy i przedstawiciel Ameryki Południowej znajdują się znacznie wyżej w światowym rankingu FIFA. Najniżej notowana Dania zajmuje 12. pozycję w grudniowym wydaniu. Kulkę z napisem „Australia” wyciągnął Fabio Cannavaro, kapitan pamiętnego meczu 1/8 finału mundialu w Niemczech, gdy Socceroos odpadli po kontrowersyjnym rzucie karnym w ostatniej minucie spotkania. W ostatnich dwóch Mistrzostwach zawodnicy z żółto-zielonymi koszulkami nie zdołali wyjść z grupy.

Losowanie odbyło się w Wielkim Pałacu Kremlowskim w Moskwie, wśród gości znalazł się sam Władimir Putin. Australia została umieszczona w czwartym koszyku ze względu na niską pozycję w światowym rankingu FIFA. W grudniu zajmowała 39. miejsce – za Bośnią i Hercegowiną i przed Marokiem (grupa B). Analizy szans na wyjście z grupy nie ułatwia wolny etat selekcjonera – Ange Postecoglou zrezygnował po wygranym barażu z Hondurasem.

Terminarz spotkań Australii w Rosji
  • Francja. Sobota, 16 czerwca, 12:00 (polska strefa czasowa, 20:00 w Australii).
    Z byłymi mistrzami świata Socceroos zmierzą się w Kazaniu, gdzie zaplanowano bazę dla australijskich reprezentantów na czas pobytu w Rosji.
  • Dania. Piątek, 21 czerwca, 17:00 (polska strefa czasowa, 01:00 w Australii).
    Po sześciu latach od ostatniego spotkania Australia zagra z Danią w Samarze, oddalonej około 6 godzin drogi samochodem od Kazania.
  • Peru. Środa, 26 czerwca, 16:00 (polska strefa czasowa, północ w Australii).
    Pierwsze spotkanie na murawie piłkarskiej w historii między obiema nacjami odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w Soczi.

W sytuacji wyjścia z grupy Australia spotka się z reprezentacją z Grupy D – Argentyną, Islandią, Chorwacją lub Nigerią. W zależności od zdobytej pozycji miejscem spotkania będzie Samara lub Sankt Petersburg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *