Australia zagra towarzysko z Kolumbią

W drugim marcowym meczu sparingowym Socceroos zmierzą się z Kolumbią. Trzy dni wcześniej zagrają z Norwegią.

Australijska Federacja oficjalnie potwierdziła Kolumbię w roli drugiego sparingpartnera w marcowym okienku FIFA. Plotki o zespole z Ameryki Południowej krążyły już od momentu ogłoszenia meczu towarzyskiego z Norwegią w Oslo, 23 marca.

Mecz w Anglii będzie drugim reprezentacyjnym testem dla niewybranego jeszcze trenera Socceroos. Sparing zostanie rozegrany 27 marca na stadionie Craven Cottage w południowym Londynie, na którym swoje mecze w Championship (druga klasa rozgrywkowa) rozgrywa Fulham. W przeszłości stadion był już miejscem towarzyskich spotkań Australii.

Co ciekawe, cztery dni wcześniej Kolumbia spotka się w Paryżu z Francją, pierwszym rywalem Socceroos w grupie C na Mistrzostwach Świata. Zespół Jose Pekermana w najnowszym rankingu FIFA zajmuje 13. pozycję, wyprzedzany w Ameryce Południowej przez wszystkich reprezentantów CONMEBOL, którzy awansowali do Rosji.

FFA planuje zorganizować mecze towarzyskie w marcu, maju i czerwcu z państwami, które grają w stylu podobnym do australijskich przeciwników z grupy C. Styl gry Kolumbijczyków ma przypominać charakterem Peru, z którym Socceroos zmierzą się w swoim trzecim mundialowym meczu, 27 czerwca.

Jesteśmy podekscytowani tym, że zapewniliśmy sobie mecz z Kolumbią, co będzie stanowiło dobre wyzwanie przeciwko silnej grupie z Ameryki Południowej, która zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata – powiedział David Gallop, dyrektor generalny FFA.

Uważamy, że udało nam się stworzyć mocny zestaw meczów [Norwegia i Kolumbia] dla naszego wkrótce mianowanego trenera, by mógł zobaczyć drużynę i kontynuować przygotowywanie naszych zawodników do Rosji. Jesteśmy wdzięczni Kolumbijskiej Federacji za to, że zgodziła się być gościem na Craven Cottage. Kontynuujemy budowę zespołu do Rosji. – zakończył Gallop.

Australia kontra Kolumbia. Historia.

Obie nacje spotkały się w przeszłości na boisku piłkarskim trzy razy. W 1995 roku Kolumbia z Rene Higuitą w roli kapitana była gościem na piątym kontynencie. Pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem w Brisbane. Trzy dni później, 11 lutego w Sydney, odbył się rewanż przegrany przez Socceroos po trafieniu Hamiltona Ricarda. Na pozycji środkowego obrońcy całe spotkanie rozegrał Tony Popovic, trener Wanderers w latach 2012-2017.

W lutym 2001 roku Socceroos wylądowali w Bogocie, by rozegrać międzynarodowy sparing na miejskim stadionie Nemesio Camacho. Kolumbia prowadziła po 75. minutach trzema bramkami, ale Steve Corica i Scott Chipperfield zdołali zmienić wynik na bardziej korzystne 3-2. W podstawowej jedenastce wyszedł wtedy na murawę John Aloisi, obecny trener Brisbane Roar. Co ciekawe, w składzie meczowym znalazł się też Aurelio Vidmar u schyłku kariery reprezentacyjnej, pamiętający jeszcze spotkanie w Sydney sprzed sześciu lat.

Zdjęcie: socceroos.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *