Australia zagra towarzysko z Norwegią

Australijska Federacja Piłki Nożnej potwierdziła datę towarzyskiego spotkania przeciwko Norwegii. Pierwszy etap przygotowań Socceroos do Mistrzostw Świata w Rosji rozegra się w Europie pod postacią dwóch marcowych spotkań towarzyskich. Pierwsze z nich odbędzie się w piątek, 23 marca, na Ullevaal Stadion w Oslo o pojemności 28 000 osób. To pierwsze rozgrywka obu narodów od prawie 14 lat.

Mecz w stolicy Norwegii będzie pierwszy reprezentacyjnym meczem dla niewybranego jeszcze trenera Socceroos. Decyzja o rozegraniu spotkania z dala od domu w marcowym, międzynarodowym okienku FIFA została podjęta, aby zmniejszyć obciążenia związane z podróżami dla zawodników grających na co dzień w Europie.

Norwegia nie zakwalifikowała się do Rosji, zajmując czwarte miejsce w swojej grupie, za Niemcami, Irlandią Północną i Czechami. Norwegowie zajmuje obecnie 59. miejsce w światowym rankingu FIFA.

FFA planuje zorganizować mecze towarzyskie w marcu, maju i czerwcu z państwami, które grają w stylu podobnym do australijskich przeciwników z grupy C. Styl gry Skandynawów ma przypominać charakterem Danię, z którą Socceroos zmierzą się w swoim drugim mundialowym meczu.

Rozkład towarzyskich spotkań Australii


W drugim marcowym starciu Socceroos zmierzy się prawdopodobnie z Kolumbią, grupowymi rywalami Polaków. Spotkanie z południowoamerykańską drużyną zostało zaplanowane przez szefów FFA, gdy w zeszłym miesiącu wylosowali Peru jako przeciwnika w decydującym, trzecim meczu grupowym.

Pod koniec maja Socceroos rozegrają ostatni mecz towarzyski przed swoimi kibicami w Sydney, Melbourne lub Perth. Następnie cała drużyna przeniesie się już do Europy, gdzie spotka się z jednym rywalem jeszcze przed pojawieniem się w Rosji. Po wylądowaniu w Rosji odbędzie się jeszcze jeden sparing przed rozpoczęciem Mistrzostw.

Australia kontra Norwegia. Historia.


Obie reprezentacje spotkały się do tej pory dwukrotnie. W styczniu 1997 roku Socceroos wygrało w Sydney po bramce Robbiego Hookera w 72. minucie.
W listopadzie 2004, rok przed udanymi kwalifikacjami do Mistrzostw Świata w Niemczech, Australia zremisowała na londyńskim Craven Cottage z Norwegią 2:2. Na listę strzelców wpisali się Tim Cahill i Josip Skoko.

Zdjęcie: socceroos.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *