Beniaminek A-League ujawnił pierwszą gwiazdę

W trakcie styczniowego rynku transferowego w A-League pojawił się nowy gracz. Western Melbourne Group rozpoczęło przygotowania do nowego sezonu, gdzie stanie się jedenastym zespołem w tabeli. Klub nie zatrudnił jeszcze głównego trenera, nad nazwą wciąż myśli, ale w swoim składzie posiada już pierwszego zawodnika na kontrakcie marquee.

Do składu beniaminka A-League dołączył 31-letni Panajotis Kone. W sierpniu zeszłego roku rozwiązał umowę z Udinese i pozostawał bez klubu do czasu przenosin na piąty kontynent. W swoim piłkarskim CV skompletował ponad 160 spotkań w Serie A. Najwięcej z nich zaliczył w barwach Bolonii, gdzie był też kapitanem zespołu.

Pomocnik urodził się w Albanii, jednak na szczeblu międzynarodowym reprezentował Grecję, dla której zagrał w 28 meczach. Znalazł się w kadrze Fernando Santosa, który zabrał zawodnika na Mistrzostwa Świata w 2014 roku. Na brazylijskich boiskach wyszedł w podstawowej jedenastce na wszystkie starcia grupowe. Grecja awansowała z drugiego miejsca grupy C i odpadła po konkursie rzutów karnych z Kostaryką.

W 2013 roku jego trafienie nożycami przeciwko Napoli zostało nominowane do nagrody Puskasa na gola roku. Kone dał się poznać z mocnych strzałów z dystansu. Grek zostanie prawdodpodobnie kapitanem nowego zespołu przez wzgląd na podobną rolę, którą pełni na włoskich boiskach. Poza Włochami zagrał też w 86 meczach na najwyższym szczeblu rozgrywek w Grecji. Sprowadzenie Kone’a jest ukłonem przedstawicieli beniaminka w stronę greckiej społeczności z przedmieść Melbourne, gdzie klub będzie miał siedzibę. Kontrakt z rozpoznwalanym nazwiskiem ma też pomóc na rynku transferowym, bowiem Western Melbourne Group w styczniu zdołało podpisać umowy tylko z dwoma asystentami przyszłego trenera.

Panajotis Kone w Western Melbourne Group

Podpisanie Panajotisa Kone’a jako naszego pierwszego gracza to duży krok dla klubu.” – powiedział dyrektor sportowy Western Melbourne Group i były piłkarz australijskiej reprezentacji Steve Horvat. „Panajotis grał już w meczach o najwyższą stawkę, reprezentował też swój kraj na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Jest napastnikiem, który sprawi, że fani wstaną z miejsc. Kone zapewni prawdziwą jakość naszemu zespołowi, na czym skorzysta sama liga. Jego międzynarodowa rozpoznawalność wzmocni markę naszego klubu na całym świecie.

Mówi dobrze po angielsku, więc będzie prawdziwym liderem dla naszych fanów. Cała społeczność zachodniego Melbourne będzie dumna z takiego reprezentanta w A-League. Ten transfer pokazuje, jak poważnie podchodzimy do budowy silnego składu na nasz pierwszy sezon w A-League. Nie możemy się doczekać, aż Panajotis zacznie u nas trenować.” – zakończył Horvat.

Kone dodał, że był podekscytowany przyjazdem do Melbourne i odgrywaniem kluczowej roli u beniaminka A-League. „Nie mogę się już doczekać, aby zagrać dużą rolę w Western Melbourne zarówno na boisku jak i poza nim”. – powiedział Kone. „Jestem dobrej myśli przed spotkaniem z nowymi kolegami z drużyny, ale też z wielką grecką społecznością w Melbourne”.

Zdjęcie: sempreinter.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *