Besart Berisha wybrał Japonię

Najlepszy strzelec w historii A-League nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Melbourne Victory. Nowym klubem Kosowianina będzie Yokohama F. Marinos, gdzie trenerem jest Ange Postecoglou, były selekcjoner Australii i dawny szkoleniowiec Brisbane Roar, w którym Berisha zaczynał przygodę z australijskimi boiskami.


Rekordy Besarta Berishy w A-League

Besart Berisha rozegrał na piątym kontynencie 7 sezonów, w których zdobył 4 mistrzostwa i 116 goli. Rekord strzelecki 32-letniego napastnika pozostanie niezagrożony nawet podczas jego nieobecności w A-League. Kolejnym, wciąż jeszcze aktywnym zawodnikiem, który mógłby zbliżyć się do podobnego poziomu jest dopiero czwarty na historycznej liście Alex Brosque z 67 trafieniami.

Kosowski zawodnik, który karierę zaczynał w Niemczech, jest jednym najbardziej utytułowanych graczy w historii A-League. W opinii fanów dał się zapamiętać jako ten, którego się kochało lub nienawidziło. Nic pośrodku. Do Drużyny Sezonu wybierany był trzykrotnie. Zdobył najszybszego hat-tricka w lidze, do którego potrzebował 6 minut. Brał udział w wielu kontrowersyjnych sytuacjach na boisku. W swojej prywatnej gablocie posiada 2 Złote Buty za największą ilość goli w jednym sezonie. Jest jedynym, który w różnych klubach zdobył ponad 30 bramek w trakcie swojego kontraktu.

Besart Berisha przenosi się do Japonii

Przy pożegnaniu podziękował wszystkim, z którymi dzielił przygodę w Melbourne. „Jestem teraz pełen mieszanych uczuć, ponieważ miałem niesamowity czas w Victory i Australii. To smutne, ale wiem, że nadeszła odpowiednia chwila na taki krok. Muszę podziękować fanom za to, że zawsze mnie wspierali, nie tylko w dobrych czasach, ale także w trudnych chwilach. Zawsze będę im za to wdzięczny. Chciałbym również podziękować Kevinowi i całemu sztabowi szkoleniowemu. Za zaufanie i nieustanne wsparcie. Wielkie podziękowania też dla wszystkich z zespołu, dzięki którym mogłem osiągnąć tak wiele w Australii.” – powiedział.

Kariera Besarta Berishy w A-League

Kosowianin dołączył do Roar na sezon 2011/12. Podczas swojego pobytu w Brisbane pomógł klubowi wygrać dwa mistrzostwa sezonu zasadniczego i jeden Grand Final. W 76 występach we wszystkich rozgrywkach skompletował 48 goli.

Po zwycięskim finale w 2014 roku z Wanderers zdecydował się na przenosiny do Melbourne. W swoim pierwszym sezonie zdobył dublet z Victory, a także bramkę w finale Pucharu FFA w 2015 roku. Jego licznik trafień zatrzymał się na 68 golach w 110 meczach. W barwach Victory został pierwszym zawodnikiem w historii A-League, który przekroczył pułap setki bramek.

Kevin Muscat, były zawodnik i obecny trener Victory nazwał Berishę ’’jednym z najlepszych zawodników, którzy założyli koszulkę Victory.” Dodał też: „Jego wkład, nie tylko w nasz klub, ale w całą rywalizację był ogromny, a jego osiągnięcia mówią same za siebie. Jesteśmy zawiedzeni, że tracimy zawodnika o takiej jakości, zawsze można było liczyć na jego świetne występy. Rozumiemy i szanujemy jego chęć zmierzenia się z nowym wyzwaniem.  Życzymy mu wszystkiego najlepszego.

Źródło: a-league.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *