Brisbane przejmuje kontrakt Stefana Mauka

Brisbane Roar po majowych ruchach kadrowych nie zamierza zwalniać na rynku transferowym. Nowy miesiąc zaczyna z kolejnym wzmocnieniem środkowej linii w postaci Stefana Mauka, z którym zdecydowano się podpisać aż czteroletni kontrakt.


22-letni pomocnik, który w swojej karierze był już zwycięzcą A-League w składzie Adelaide United, został wykupiony z holenderskiego klubu NEC Nijmegen. W minionym sezonie grał na wypożyczeniu w Melbourne City, gdzie jego klubowym kolegą i rywalem do miejsca w składzie był Marcin Budziński. Pojawił się w 23 meczach, w których do siatki rywali trafił pięciokrotnie – 2 trafienia zdobył w dwóch meczach przeciwko swojemu nowemu klubowi z Brisbane. Przez Warrena Joyce’a najczęściej był widziany w zadaniach typowych dla „dziesiątki„, dał się zapamiętać z aktywnego stylu gry od linii do linii, a każdy dłuższy kontakt z piłką był początkiem kłopotów przeciwników. Do przedsezonowych przygotowań Pomarańczowych dołączy już w tym tygodniu.

Stefan Mauk w Brisbane

Stefan Mauk reprezentował Australię na poziomach młodzieżowych do lat 17 i 20, a w styczniu wziął udział w Pucharze Azji do lat 23. Doświadczenie zdobywał nie tylko na boiskach krajowych, ale także w Europie. Wierzę, że Brisbane jest dla mnie idealnym miejscem do rozwoju i cieszę się, że mogłem powiązać własną  przyszłość z klubową. Nie mogę się już doczekać przyszłych wydarzeń.” – powiedział.

„Jestem podekscytowany współpracą z Roar i Johnem Aloisi, z którym wcześniej już współpracowałem. Dał mi pierwszą szansę jako profesjonalny piłkarz i jestem gotów na podwyższenie poziomu mojej gry w Brisbane. Zrobiliśmy naprawdę dobre transfery, a drużyna wygląda na świetnie ułożoną. Zdobywanie bramek to ogromna część mojej gry i jestem tutaj, aby to kontynuować i pomóc zdobyć kolejny tytuł. Na koniec chciałbym podziękować mojemu agentowi i wszystkim zaangażowanym stronom za umożliwienie tych przenosin. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu 2018/19.”

Mauk jest dobrze znany ze swojej wszechstronności i zdolności do strzelania bramek. Trzynastą edycję A-League spędził na wypożyczeniu w Melbourne City. W swoich czterech dotychczasowych sezonach w Australii skompletował 11 trafień.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że udało nam się pozyskać utalentowanego, młodego australijskiego piłkarza, który związał swoją przyszłości z Roar” – powiedział John Aloisi, główny trener. „Pamiętam, że dałam Stefanowi szansę debiutu w A-League jakieś 5 lat temu i od tego czasu dokładnie śledziłem jego postępy. Jesteśmy przekonani, że pasuje on do naszego stylu gry i sprawi dużo radości naszym kibicom i lokalnej społeczności.

Mauk jest kolejnym nazwiskiem w składzie Roar, które zakontraktowano w obecnym okienku transferowym. Nasza drużyna jest prawie kompletna i wiem, że gracze są spragnieni sukcesu. Pracujemy ciężko jako grupa, aby odnieść sukces nie tylko w kolejnym sezonie, ale też w następnych.

Zdjęcie: a-league.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *