Brisbane Roar sięga po duńskiego skrzydłowego

W nowym sezonie skład Brisbane uzupełni Tobias Mikkelsen, który wspólnie z Thomasem Kristensenem będzie tworzył „małą Danię” w Roar. 31-letni pomocnik przeniesie się do Australii na rok z klubu FC Nordsjælland, który w minionej edycji duńskiej Superligi zajął trzecią pozycję.


Mikkelsen większość 14-letniej kariery spędził w rodzinnej Danii i sąsiedniej Norwegii, gdzie łącznie rozegrał prawie 250 spotkań. W obu krajowych ligach zdobywał tytuły mistrzowskie, a z Rosenborgiem zagrał też w europejskich pucharach. Krótki przystanek zaliczył jeszcze w Bawarii i tamtejszym Greuther Fürth, z którym spadł do 2 Bundesligi.

W kwalifikacjach do Mistrzostw Europy w 2012 rozegrał 8 spotkań w koszulce reprezentacji narodowej, dla której zdobył 1 gola. Swój kraj reprezentował także w 11 meczach w młodzieżowych kadrach do lat 20 i 21.

Tobias Mikkelsen w Brisbane Roar

Wiem, że podpisałem kontrakt z wielkim klubem. Czuję, że wciąż mam wiele do zrobienia i zawsze będę starał się być jeszcze lepszym graczem. Nie mogę się doczekać treningów i spotkania z moimi nowymi kolegami z drużyny.” – powiedział nowy nabytek Roar. ”To dobra okazja dla mnie i mojej rodziny, aby przyjechać do Australii i naprawdę nie mogę doczekać się gry dla tak dobrego zespołu. Chciałbym podziękować sztabowi szkoleniowemu i zawodnikom za to, że sprawili, że poczułem się bardzo mile widziany i nie mogę doczekać się rozpoczęcia nowego sezonu i zagrania dla fanów Brisbane Roar„.

Nowy sezon będzie pierwszym dla Mikkelsena, który spędzi poza Europą. Dla Johna Aloisiego kluczowe przy sprowadzaniu duńskiego skrzydłowego było jego wieloletnie doświadczenie i ofensywna kreatywność, która zdobyła uznanie w Brisbane. Jesteśmy zadowoleni z tego, że podpisaliśmy kontrakt z zawodnikiem tak dużego kalibru, który nie tylko grał dla swojego kraju, ale na dodatek na najwyższym poziomie gra od prawie 15 lat.” – powiedział Aloisi. Jego doświadczenie będzie nieodzowne, ponieważ chcemy być liczącą się siłą w sezonie 2018/19. Tobias zapewni nam więcej opcji w ataku, będąc doskonałym uzupełnieniem naszego składu w kolejnej kampanii.

Mikkelsen jest jednym z trzech europejskich graczy, wraz ze swoim rodakiem Kristensenem i Erickiem Bautheacem z Francji, którzy w nowy sezonie będą nosili pomarańczowe koszulki Roar.

Zdjęcie: a-league.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *