Central Cost Mariners – Newcastle Jets A-L#1

Derby Autostrady Pacyfiku, które trafiły się już w pierwszej kolejce, miały sprawić, by szybciej zleciał czas w oczekiwaniu na The City Derby, innego klasyka w australijskiej piłce. Oba zespoły w poprzednim sezonie walczyły do końca o to, by nie zostać ostatnim w tabeli. Kto zwątpił w najstarsze derby w lidze, ten już w 5 minucie przestał podziwiać widoki Brisbane Water za południową bramką stadionu Central Coast.

Na murawie Central Coast Stadium


W polskiej strefie czasowej wstawanie na pierwszy mecz w sobotnich kolejkach A-League rozgrywało się zazwyczaj w oparach kawy. Pierwsza połowa z czterema celnymi trafieniami (wyrównującą na 1:1 główkę O’Donovana najlepiej jest oglądać w zwolnionym tempie) spowodowała, że nastawianie czajnika można już było sobie odpuścić do końca spotkania. W 89. minucie Dimitri Petratos swoim golem kolejki (z trójką obrońców przy sobie) powiedział soczyste „dzień dobry, soboto”.

O takich meczach śniło się statystykom. W derbowych kategoriach doszło kilka aktualizacji. Padło najwięcej bramek i uzyskano najwyższą różnicę w golach. The Jets po raz trzeci w swojej historii zdobyli 5 bramek w jednym meczu. Ostatni raz zdarzyło się to chłopakom 3 lata temu przeciwko gościom z Wellington.

Roy O’Donovan w poprzednim, kwietniowym spotkaniu, wyszedł jeszcze w koszulce Mariners. Tego samego miesiąca znalazł się już w Newcastle. W pół godziny październikowego debiutu zapewnił sobie tytuł gracza kolejki. Zdobył w tym czasie hat-tricka, pierwszego w historii derbowych potyczek i trzeciego w historii A-L pod względem czasu potrzebnego do skompletowania wszystkich bramek.
Z kolei Ernie Merrick zaliczył swoją pierwszą wygraną na ławce trenerskiej Jetsów, do których przeszedł przed sezonem.

I tylko kibicom z Gosford mogą nie podobać się powyższe wyliczenia i przegrana gospodarzy przy 64% posiadania piłki. Na stadionie stawili się w liczbie ponad 12 tysięcy osób, co ostatni raz na derbach zdarzyło się w 2008 roku.

Skrót Central Cost Mariners – Newcastle Jets


 Okiem Internetu


 

Szczegóły spotkania


Hyundai A-League – Kolejka 1
Central Cost Mariners 1 – 5 Newcastle Jets (Asdrubal 5’) (O’Donovan 9’, 27’, 38’, Champness 81’, Petratos 90’)
Po pierwszej połowie: 1:3
Czas: 8:35 (polski czas)
Stadion: Central Cost Stadium, Gosford
Ilość widzów: 12,044

Central Coast Mariners: 18. Tom GLOVER (Br), 3. Josh ROSE, 5. Antony GOLEC (77’ 16. Liam ROSE), 6. Tom HIARIEJ, 9. ASDRUBAL (77’ 17. Josh BINGHAM), 10. Danny De SILVA, 11. Connor PAIN, 13. Kwabena APPIAH (67’ 12. Trent BUHAGIAR), 15. Alan BARO, 23. Wout BRAMA

Rezerwa: 1.Ben KENNEDY, 14.Adam BERRY,

Żółta kartka: 3. Josh ROSE

Newcastle Jets: 1. Jack DUNCAN (Br), 4. Nigel BOOGAARD, 5. Ben KANTAROVSKI (84’ 16. Nicholas COWBURN), 6. Steve UGARKOVIC, 7. Dimitri PETRATOS, 8. Ronald VARGAS (59’ 10. Wayne BROWN) 9. Roy O’DONOVAN, 12. Ivan VUJICA, 15. Andrew NABBOUT (77’ 24. Joseph CHAMPNESS), 17. Daniel GEORGIEVSKI 44. Nikolai TOPOR-STANLEY

Rezerwa: 20. Glen MOSS (Br), 22. Lachlan JACKSON,

Żółta kartka: 17. Daniel GEORGIEVSK, 6. Steven UGARKOVIC, 15. Andrew NABBOUT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *