Chelsea Londyn zagra w Australii

Aktualny mistrz angielskiej Premier League zagra towarzyski mecz na otwarciu nowego stadionu w Perth. W ramach przygotowań do nowego sezonu zmierzy się z Glory tydzień po finałach Mistrzostw Świata w Rosji.

W dzień meczu, 23 lipca, planowana jest otwarta sesja treningowa dla wszystkich obecnych na Optus Stadium. Nowoczesny obiekt sportowy, zdolny pomieścić 65.000 widzów, otwarto pod koniec stycznia przy obecności władz Australii Zachodniej. Pierwsze projekty powstały jeszcze w 2008 roku, jednak sama budowa została opóźniona przez światowy kryzys finansowy z tamtych lat.

Wizyta w Australii była obecna w kalendarzu Chelsea od roku. Oficjalne ujawnienie terminu spotkania ogłoszono przy współudziale stanowego ministra turystyki i ministra sportu. Z kolei na czele delegacji angielskiego klubu stał Mark Schwarzer, były bramkarz Chelsea i Socceroos.

Powiedzieli o meczu

Bruce Buck, prezes Chelsea

To będzie ekscytująca okazja dla Chelsea, aby zagrać przed naszymi najbardziej zapalonymi kibicami.

Byliśmy zachwyceni przyjęciem, jakie otrzymaliśmy w Sydney podczas naszej wizyty w 2015 roku, a teraz możemy spodziewać się tego samego w Zachodniej Australii.

Spodziewamy się świetnego pojedynku z Glory w miejscu, które zapowiada się fantastycznie dla całego miasta.

Colin Barnett, Premier Australii Zachodniej

Cieszę się z tak znakomitego klubu, jakim jest Chelsea, która będzie pierwszą międzynarodową drużyną, jaka zagra na najnowocześniejszym stadionie w Perth.

Dzięki tak silnej i atrakcyjnej marce oraz milionom fanów na całym świecie, Chelsea pomoże rozświetlić nasze miasto. Czekam z niecierpliwością na powitanie graczy, przedstawicieli klubu i fanów w Perth. Wierzę, że wszyscy będziemy cieszyć się wyjątkowym doświadczeniem w Australii Zachodniej.

Chelsea Londyn w Australii. Historia.

Obecność europejskich potęg piłkarskich na Antypodach powoli staje się stałym punktem programu w przerwie między sezonami. Londyński klub poprzednim razem pojawił się w Australii przed trzema latami, gdy zakończył sezon z piątym tytułem mistrzowskim. Na ANZ Stadium zasiadła rekordowe 84.000 osób, a rywalem był wicemistrzowskie Sydney FC. Goście z Wielkiej Brytanii wygrali 1:0 po bramce Loica Remy’egoW składzie londyńczyków grali jeszcze John Terry i Diego Costa, a na ławce trenerskiej siedział Jose Mourinho.

Dla klubu z Zachodniego Londynu był to powrót na Antypody po 41 latach. Ostatni raz zawodnicy Chelsea znaleźli się w Australii na przełomie maja i czerwca 1974 roku, gdy rozegrali 6 meczów z trzema reprezentacjami stanów, kadrą jednego terytorium federalnego i zespołem złożonym z zawodników dystryktu Illawarra. Wśród składów znajdowali się gracze reprezentacji Australii, która kilka dni później zaczynała swoją historyczną przygodę z Mistrzostwami Świata w Niemczech.
Chelsea odniosła w trakcie tournée 4 zwycięstwa i jedną porażkę z Nową Południową Walią. Mecz w Brisbane został przerwany po pierwszej połowie z powodu podmokłego boiska.

Zdjęcie: Anthony Cat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *