Craig Goodwin ponowie zagra w Australii

Mistrz Australii z 2016 roku, Craig Goodwin wraca do Adelaide. Były zawodnik Sparty Rotterdam podpisał 3-letni kontrakt. To już drugie wzmocnienie obrony United w letnim oknie transferowym – wcześniej do klubu dołączył Michael Jakobsen.


Craig Goodwin w Holandii

Goodwin, który rozegrał 3 spotkania w barwach Australii, wraca na piąty kontynent po dwóch sezonach spędzonych w holenderskiej Eredivisie. W Holandii znalazł się po podwójnie zwycięskiej kampanii Adelajdy w sezonie 2015/16, która przyniosła mu nagrodę Gracza Roku w klubie. Występował w Sparcie Rotterdam, relegowanej w zakończonym sezonie do niższej klasy rozgrywkowej. Trenerem zespołu był słynny Dick Advocaat.

Były skrzydłowy Newcastle Jets zostanie zapamiętany w Sparcie za kluczową rolę w utrzymaniu się zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2016/17, zapewnionym w ostatnim meczu sezonu z Go Ahead Eagles, gdy Goodwin w końcowych minutach zanotował asystę i bramkę. Reprezentant Australii w kolejnym sezonie nie zdołał przekonać do siebie Advocaata, kompletując za jego kadencji 13 spotkań. Klub i zawodnik doszli do porozumienia w sprawie rozwiązania umowy. Wszechstronny lewy stoper w ciągu 2 sezonów strzelił 6 bramek w 47 ligowych występach dla Sparty.

Craig Goodwin wraca do Adelaide United

Jestem oczywiście bardzo podekscytowany.” – powiedział Goodwin. Opuściłem Holandię z wynikami, które nie kończą się tak, jakbym chciał, ale nie mogę się już doczekać tej nowej okazji, aby naprawdę przejść na wyższy poziom. Chciałbym wrócić do czerpania przyjemności z piłki i to właśnie próbowałem robić przez te 2 lata, które spędziłem tutaj, tworząc najbardziej niezapomniane chwile w mojej karierze i życiu. Naprawdę chcę móc dzielić się kolejnymi wspaniałymi momentami z fanami, kolegami z drużyny oraz z moją rodziną i przyjaciółmi.

Marco Kurz, trener Adelajdy, wyraził zadowolenie z przejęcia Goodwina, twierdząc, że jego sprawdzona jakość i wcześniejsze doświadczenie zdobyte w A-League przyniesie korzyści jego drużynie. „To fantastyczne, że udało nam się sprowadzić Craiga z powrotem do Adelaide United.” – powiedział. „Craig był jednym z naszych głównych celów i jestem pewien, że pomoże nam w przyszłym sezonie. Był świetnym graczem w naszym klubie, gdy był tu dwa sezony temu i udowodnił swoją jakość, podpisując kontrakt z Sparta Rotterdam w Holandii. Wraca do Adelaide jako bardziej doświadczony zawodnik i ktoś, kto pomoże nam ruszyć do przodu.”

Innym australijskim zespołem, który starał się o Goodwina, miało być Sydney FC. Zawodnik wybrał jednak Adelajdę, w której ma zarabiać 330.000 AUD za sezon. W czerwcowych przygotowaniach przedsezonowych dołączy do byłego obrońcy z Melbourne City, Michaela Jakobsena. Ogłoszenie o powrocie Goodwina do Australii zbiegło się z informacją o opuszczeniu Adelajdy przez Bena Garuccio, który przeprowadza się do Szkocji.

Zdjęcie: a-league.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *