Daniel De Silva zagra na wypożyczeniu w Sydney FC

Mistrzowie minionego sezonu zasadniczego oficjalnie ogłosili podpisanie kontraktu z młodym rozgrywającym Danielem De Silvą, który do Sydney przeniesie się na zasadzie  wypożyczenia z Central Coast Mariners. 21-letni zawodnik będzie pierwszym graczem, który został wypożyczony między klubami HA-League w ramach nowego wewnętrznego systemu wypożyczeń ogłoszonego we wtorek.


Danny De Silva w Sydney FC

Jednym z punktów umowy między wszystkimi klubami jest brak możliwości wystawienia wypożyczonego piłkarza przeciwko byłemu klubowi w trakcie sezonu.  ”Danny jest dla nas mocnym wzmocnieniem, zwłaszcza, że było nim zainteresowanych kilka klubów.„ – powiedział Steve Corica, trener Sydney FC. ”On jest młodym zawodnikiem o wysokiej jakości, który skorzysta i nauczy się już utalentowanych zawodników, których mamy w klubie. Myślę, że w tym sezonie zobaczymy go od jak najlepszej strony. Poprawi jakość naszego składu. Jest kolejnym niebezpiecznym, młodym, agresywnym pomocnikiem w naszych szeregach, którym można się ekscytować.

W składzie Sky Blues spotka Trenta Buhagiara, który przeniósł się w maju z Gosford do największego miasta Australii.

Okazją na debiut może stać się sparing z Sutherland Sharks, który odbędzie się w dniu podpisania kontraktu. ”To dla mnie ogromy krok naprzód. Chcę się uczyć i doskonalić dzięki doskonałemu składowi w Sydney FC. Cieszę się na dołączenie do renomowanego, zwycięskiego klubu.„ – powiedział De Silva. ”Chcę wygrywać trofea i robić to, grając ekscytującą piłkę, której oczekują fani Sydney FC. Nie mogę się też doczekać gry i pracy pod okiem Steve’a Coriki. Wszystko, co miał do powiedzenia o klubie i sposobie, w jaki zamierza grać, bardzo mnie zaintrygowało. Nie mogę się też doczekać, aby dołączyć do chłopaków i zacząć szkolenie przed nowym sezonem.

Transferowa epopeja De Silvy

Daniel De Silva zadebiutował w A-League w wieku 15 lat, gdy w koszulce Perth Glory zagrał przeciwko Sydney FC. W minionym sezonie w Mariners u Paula Okona rozegrał swój pierwszy pełny sezon w karierze. Nad epopeją transferową, poprzedzającą wylot zawodnika do Europy przed dwoma latami, warto się na moment zatrzymać. Perth próbowało się wówczas porozumieć z włoską Romą. Australijskie media donosiły o przeprowadzce, a sam klub podzielił się taką informacją w swoich social mediach. Po medialnej burzy nastąpiła cisza, a De Silva wciąż znajdował się w składzie Glory. Ostatecznie przeniósł się z podwórek Perth na zasadzie wypożyczenia do holenderskiej Rody Kerkrade. Wcześniej nie zdarzało się, by europejski klub, zamiast definitywnego transferu, wybierał wypożyczenie.

W Europie rozegrał 8 spotkań w ciągu dwóch sezonów. Jednym z oficjalnych powodów powrotu na Antypody miał być uraz, którego nabawił się w Holandii. W Perth nie przekonał swoimi europejskimi doświadczeniami Kenny’ego Lowe’a i przeniósł się na środkowe wybrzeże Nowej Południowej Walii. W trakcie negocjacji z Mariners odezwała się niespodziewanie Roma, a powodem miał być nieznany procent karty zawodnika, który posiada Rzym. W trakcie obecnej przerwy między sezonami sam zawodnik popadł w konflikt z władzami Mariners, które nie zamierzały pozbywać się utalentowanego młodzieżowca.

Źródło: a-league.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *