Gwiazda A-League zmienia barwy klubowe

Pokazanie się Bruno Fornaoliego w koszulce Perth Glory oficjalnie kończy telenowelę z jego udziałem, która ciągnęła się od listopadowego konfliktu z Warrenem Joycem w szatni Melbourne City. Król strzelców z sezonu 2015/16 związał się z klubem ze stolicy Australii Zachodniej dwuletnim kontraktem.

Konflikt Fornaoliego z trenerem City

Uruguwajczyk według przedsezonowych zapowiedzi miał być niekwestionowaną gwiazdą A-League. Po ciężkiej kontuzji kostki, która wyłączyła go z pierwszej połowy minionej edycji nie było już śladu. Na starcie sezonu był jednak cieniem samego siebie. Pierwsze trafienie zanotował dopiero w 5 kolejce, po której konflikt z Warrenem Joycem okazał się na tyle poważny, że Fornaoli wylądował na trybunach. Do szerokiego składu już nie wrócił, a treningi musiał odbywać w trybie indywidualnym.

W styczniu spodziewano się rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron, tymczasem władze klubu zwlekali z formalnościami. Zgoda na rozstanie została wystawiona po zakończeniu okna transferowego, co oznaczało, że zawodnik nie mógł już zagrać w ramach obecnego sezonu w żadnym klubie z A-League.

Urugwajczyka od początku całego zamieszania łączono z Perth Glory. W ostatnich dniach śledzono nawet aktywność żony zawodnika, która na swoich kontach społecznościowych zaczęła obserwować profil Glory i wrzucać zdjęcia z miasta. Przyjście byłego marquee Melbourne City oznacza, że władze Glory prawdpodobnie pożegnają się z kimś z duetu Castro – Ikonomidis, by móc spiąć budżet według zasad A-League. Andy Keogh przedłużył kontrakt w lutym.

Historia Fornaoliego w Melbourne

Zawodnik pojawił się w Australii w 2015 roku, gdy został sprowadzony z Urugwaju i tamtejszego Danubio. Już w swoim pierwszym sezonie na Antypodach skompletował 23 oczka, co nie zdarzyło się jeszcze nikomu na przestrzenii poprzednich edycji. W ciągu niecałych czterech lat zdobył dla Melbourne 57 goli w 83 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Fornaoli w swoim piłkarski CV posiada występy dla włoskiej Sampdorii i greckiego Panathinaikosu. W 27 meczach A-League wyprowadzał swój zespół w roli kapitana. Wśród jego osiągnięć znajduje się medal Marka Viduki po wygranym finale Pucharu Australii z 2016 roku jako najlepszy zawodnik całego turnieju. To jedyne trofeum w gablocie City. Był także najszybszym zdobywcą 30 bramek w A-League, które osiągnął w starciu z Newcastle Jets w listopadzie 2016 roku, na co potrzebował zaledwie 35 spotkań. W sezonie 2015/16 został właścicielem Złotego Buta z 23 golami strzelonymi w 27 meczach.

Bruno Fornaoli w Perth Glory

Urugwajczyk ze względów formalnościowych zostanie oficjalnie zatrudnionym po zakończeniu sezonu, gdy przejdzie na dwuletni kontrakt marquee. Pierwszym meczem, w którym będzie mógł zagrać w koszulce z numerem 10 będzie sparing z Manchesterem United.

Fornaroli odmówił komentarzy na temat rozstania z City. Przed dziennikarzami przyznał jednak, że był zaskoczony, gdy otrzymał telefon od trenera Tony’ego Popovica. Wśród ofert był też propozycje spoza Australii.„Oglądałem mecze Perth i powiedziałem, że nie wiem, dlaczego dzwonicie do mnie, skoro zespół gra naprawdę dobrze.”- powiedział z uśmiechem. „Keogh jest znakomity, Castro robi niesamowitą robotę, Kilkenny… Kiedy zadzownił do mnie trener i opowiedział, jaki ma pomysł na grę, to od razu poczułem, że chcę być częścią tej przyszłości.” – zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *