Hayden Foxe ponownie dołącza do Tony’ego Popovicia

Perth Glory oficjalnie ogłosiło, że stanowisko asystenta Tony’ego Popovicia w nowym sezonie będzie zajmował Hayden Foxe. Doświadczony szkoleniowiec dołączył do sztabu po podpisaniu trzyletniego kontraktu wraz z dawnym reprezentantem Australii, Richardem Garcią.


Hayden Foxe na boisku

Były środkowy obrońca pierwsze profesjonalne kroki w karierze stawiał w akademiach piłkarskich Ajaxu Amsterdam. W pierwszej połowie lat dwutysięcznych rozegrał 79 spotkań dla klubów z Premier League – West Ham, Portsmouth i Leeds United. W ciągu 14 lat kariery dał się zapamiętać ze swojego profesjonalizmu i umiejętności przywódczych, a w 2003 roku pomógł Portsmouth w awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. W koszulce reprezentacji Australii pojawił się w 11 meczach. Foxe był także kluczową postacią dla olimpijskiej kadry Australii podczas turnieju piłkarskiego Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 roku.

Na piąty kontynent wrócił w 2007 roku, spędzając dwa lata z Perth Glory, po czym w styczniu 2010 roku udał się do Sydney. W swoim jedynym sezonie w Sky Blues zdobył podwójne zwycięstwo w A-League. Pod koniec kolejnej ligowej edycji ogłosił, że przechodzi na piłkarską emeryturę.

Hayden Foxe na ławce trenerskiej

Rok później pojawił się na ławce trenerskiej młodzieżowej sekcji nieistniejącego już klubu Melbourne Heart (obecne City). W 2013 roku awansował na asystenta trenera seniorów. Po dwóch latach dołączył do Wanderers i byłego reprezentanta Australii, Tony’ego Popovicia, gdzie pełnił funkcję asystenta. Na początku trzynastej edycji A-League objął stanowisko tymczasowego trenera, gdy Popovic opuścił Australię na niecały tydzień przed sezonem. Klub z Zachodniego Sydney poprowadził w 5 kolejkach, w których nie zanotował żadnej porażki. Jego następcą został Josep Gombau.

Hayden Foxe w Perth Glory

To naprawdę ekscytujący projekt.” – powiedział Foxe. „Mamy świetny skład i fantastyczne wsparcie od wszystkich w klubie. Wróciłem do Perth, aby kontynuować pracę z Tonym. Pracowałem z nim przez trzy lata, ma mentalność zwycięzcy, chce wygrywać tytuły i to jest coś, co nas łączy. Chciałbym, byśmy odnieśli sukces. Mediokracja to coś, czego nie chcę zaakceptować. Plan jest taki, by przekazywać zwycięską mentalność w całym zespole nie tylko na boisku, ale też i poza nim. Wszyscy będziemy starali się wykorzystać potencjał tego wielkiego klubu piłkarskiego.

Zdjęcie: theworldgame.sbs.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *