Johan Absalonsen wraca do Dani

Adelaide United potwierdziło, że skrzydłowy Johan Absalonsen zdecydował się na opuszczenie klubu i powrót do rodzinnej Dani. Nowym klubem Duńczyka będzie SønderjyskE Fodbold, z którego wyjechał do Australii w 2017 roku.


Absalonsen pojawił się na piątym kontynencie w lipcu, podpisując roczny kontrakt na czas trwania trzynastej edycji A-League. Do Adelajdy przeniósł się z klubu SønderjyskE Fodbold, z którym zdobył wicemistrzostwo duńskiej Superligi w sezonie 15/16, a w II rundzie Pucharu UEFA zagrał przeciwko Zagłębiu Lubin.

Duńczyk rozegrał 16 występów w barwach Reds, kompletując w tym czasie 8 trafień. Jedno z nich, przeciwko Jets w 24 kolejce, zostało nominowane do bramki sezonu. Ile znaczył Duńczyk dla całego zespołu, można było się przekonać w okresach, gdy częściej przebywał w gabinetach lekarskich, niż na murawie. Z każdym powrotem Absalonsena do składu drużyna Marco Kurza włączała wyższy bieg. Powrót zbiegł się z najgorętszym okresem sezonu, gdy Adelajda musiała nadrabiać zaległości w drodze do rundy finałowej.

Adelajda zaoferowali Absalonsenowi wyższy kontrakt, jednak sytuacja rodzinna skłoniła Duńczyka do powrotu do ojczyzny. „Niefortunnie jest tracić Johana po ostatnim sezonie, ale musimy mu podziękować za jego oddanie klubowi, kiedy był z nami” – powiedział dyrektor generalny Ante Kovacevic. Nie można zaprzeczyć, że był to trudny sezon dla Johana, ponieważ miał poważne kłopoty zdrowotne, które utrzymywały go poza boiskiem przez długi czasByliśmy otwarci na Johana, chcieliśmy go zatrzymać i zaproponować nowy kontrakt, ale zdecydował się wrócić do swojej rodziny w domu i musimy zrozumieć trudności związane z przeprowadzką tak daleko od domu. Otwiera to drzwi do dalszej rekrutacji, co jest ekscytujące, ponieważ kontynuujemy przygotowania na nadchodzący sezon i nie tylko.

Absalonsen jest drugim graczem, który odszedł z Adelajdy po zakończeniu sezonu, wcześniej kontrakt z Western Sydney Wanderers podpisał Tarek Elrich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *