Josep Gombau nowym trenerem WSW

Klub z zachodniej części Sydney za przewodnika w nowej erze swojego istnienia wybrał Josepa Gombau.

O sierotach po Tonym Popoviciu pisaliśmy miesiąc temu. Były reprezentant Australii i trener prawie od samych początków istnienia klubu przeprowadził się do Turcji na niecały tydzień przed startem sezonu 17/18 i na miesiąc przed fetowaniem trzyletniej rocznicy zwycięstwa w azjatyckiej Lidze Mistrzów.

Równo trzy lata po największym sukcesie klubowym nowym trenerem, który miał zakończyć erę Popovicia i przejść w nowe czasy został Josep Gombau, dotychczasowy asystent Ange Postecoglou, selekcjonera Socceroos. Hiszpan podpisał z The Wanderers trzyletni kontrakt, stając się pełnoetatowym następcą. Dołączy do małej Hiszpanii w szatni, którą tworzą już Alvaro Cejudo, Oriol Riera i Raul Llorente.

– Dla mnie to niesamowita okazja, by znaleźć się w jednym z największych, jeśli nie największych, klubów w A-League – powiedział Gombau w oświadczeniu wydanym przez Wędrowców.

Gombau pierwsze szlify trenerskie wyniósł z młodzieżowych szkółek Barcelony. W latach 2013-2015 prowadził Adelajdę. Zespół kojarzył się z atrakcyjnym stylem gry, który stał się znakiem rozpoznawczym trenera. W 2014 roku doprowadził klub do jedynego w historii zwycięstwa w rozgrywkach pucharowych FFA Cup.

– Chcemy grać futbol, który nasi fani będą mogli oglądać z dumą – dodał Gombau. Pierwszym krokiem będzie wykreowanie takiego stylu ataku, by nasz futbol był szybki i opierał się na posiadaniu piłki.

Po przygodzie z trenowaniem juniorów w USA, Gombau zdecydował się powrócić do australijskiej piłki w czerwcu zeszłego roku, gdy objął posadę asystenta Ange Postecolgou i jednocześnie trenera olimpijskiej kadry Australii do lat 23.

Krajowa Federacja potwierdziła przyjęcie rezygnacji Gombau z obu posad, by bez przeszkód mógł objąć stanowisko w A-League.
Chociaż rozczarowujące jest to, że Josep opuszcza FFA, to dobrze jest wiedzieć, że zostaje w australijskim futbolu i życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego nowych wyzwaniach – powiedział dyrektor generalny David Gallop w swoim oświadczeniu.
Hiszpan zastąpił Haydena Foxe, asystenta Popovicia, który poprowadził WSW przez pierwszy miesiąc nowego sezonu.

Po szeroko zakrojonych poszukiwaniach na całym świecie jesteśmy pewni, że wybraliśmy najlepszego kandydata dla klubu – powiedział przewodniczący Wanderers, Paul Lederer. W karuzeli nazwisk pojawił się wcześniej „niemiecki trener” i Roberto Di Matteo, który zdobył z Chelsea Puchar Ligi Mistrzów w 2012 roku.

Zdjęcie: AAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *