Kluby A-League rozdały własne nagrody za sezon

Każdy z klubów A-League po zakończeniu swojego udziału w rozgrywkach organizuje uroczystą galę w swoich miastach, by podziękować za minione miesiące i rozdać nagrody najlepszym zawodnikom. Ostatnim zespołem, który rozdał indywidualne nagrody, było Sydney FC. W drugim co do wielkości kasynie w Australii, Adrian Mierzejewski odebrał statuetkę dla zawodnika roku.

Oto podsumowanie zwycięzców najważniejszych nagród w poszczególnych klubach.

ADELAIDE UNITED

Isaías po raz trzeci (rekord klubu) zdobył nagrodę im. Aurelio Vidmara dla zawodnika roku. Był to drugi z rzędu sezon, w którym Hiszpan zdobył statuetkę, od czasu, gdy stał się Czerwonym w 2013 roku.

Zawodnik roku (Aurelio Vidmar Club Champion): Isaias

Zawodnik roku według fanów: Isaias

Wschodząca gwiazda: Nathan Konstandopoulos

Złoty But: Ryan Kitto (6 bramek)

Bramka roku: Daniel Adlung przeciwko Central Coast Mariners, kolejka 7

BRISBANE ROAR

Bramkarz Jamie Young zdobył zdobył po raz pierwszy Medal Gary’ego Wilkinsa jako Zawodnik Sezonu. Został również wybrany najlepszym graczem w głosowaniu kolegów z zespołu.

Gary Wilkins Medal: Jamie Young

Zawodnik roku według zespołu: Jamie Young

Złoty But: Massimo Maccarone (9 bramek)

Przełomowy zawodnik: Connor O’Toole

CENTRAL COAST MARINERS

Ben Kennedy zdobył najwyższe wyróżnienie po tym, jak został wybrany przez swoich kolegów jako najlepszy gracz Mariners podczas sezonu 2017/18. 31-letni bramkarz rozegrał 23 spotkania w sezonie, co było wystarczające, aby automatycznie przedłużyć kontrakt na kolejną edycję.

Danny De Silva był drugim wielkim zwycięzcą tej nocy, zdobywając trzy nagrody w swoim pierwszym sezonie w klubie.

Zawodnik roku według zespołu (Mariners Medal): Ben Kennedy

Zawodnik roku (Damien Brown Medal): Danny De Silva

Zawodnik roku według fanów: Danny De Silva

Złoty But: Blake Powell, Connor Pain (obaj po 4 bramki) i Andrew Hoole (3 trafienia)

Bramka sezonu: Danny De Silva przeciwko Western Sydney Wanders, kolejka 2

MELBOURNE CITY

Bart Schenkeveld, holenderski obrońca, został graczem roku w swoim debiutanckim sezonie w City. Daniel Arzani, wschodząca gwiazda A-League, podbił serca fanów, wygrywając w ich głosowaniu na najlepszego zawodnika.

Zawodnik roku: Bart Schenkeveld

Zawodnik roku według fanów: Daniel Arzani

Nagroda dla Ducha Zespołu: Luke Brattan

Wschodząca gwiazda: Nathaniel Atkinson

Złoty But: Ross McCormack (14 bramek)

MELBOURNE VICTORY

Leroy George zakończył debiutancki sezon, zdobywając najwyższą nagrodę Victory. Holender wygrał klasyfikację asystentów z 14 kluczowymi podaniami, a także zdobył dziewięć bramek i odegrał wiodącą rolę w biegu Victory po Mistrzostwo. George otrzymał także uznanie od kolegów z zespołu, biorąc nagrodę dla zawodnika sezonu.

Zawodnik roku (Victory Medal): Leroy George

Zawodniku roku według zespołu: Leroy George

Bramka sezonu: Terry Antonis w doliczonym czasie półfinału z Sydney

Złoty But: Besart Berisha (13 bramek)

NEWCASTLE JETS

Dimi Petratos, świeżo powołany do szerokiej kadry Australii na Mistrzostwa Świata w Rosji zdobył najważniejsze indywidualne nagrody w Newcastle.

Petratos i Andrew Nabbout podzieli się Złotym Butem z 10 golami na kontach, co oznaczało, że Jets po raz pierwszy w historii miało dwóch strzelców bramek w podwójnych liczbach pod koniec sezonu regularnego.

Zawodnik roku według organizacji Men of Footbal (Ray Baartz Medal): Dimi Petratos

Zawodnik roku: Dimi Petratos

Zawodnik roku według fanów: Dimi Petratos

Złoty But: Andrew Nabbout i Dimi Petratos (10)

PERTH GLORY

Uroczystą galę zdominował Shane Lowry, obrońca, który odebrał 3 indywidualne nagrody.

SYDNEY FC

Brazylisjki snajper, Bobo, za rekordową ilość goli w jednym sezonie (27) zdobył nie tylko Złotego Buta, ale statuetkę dla zawodnika roku. Z kolei Adrian Mierzejewski przez fanów klubu został wybrany za najlepszego gracza roku.

Zawodnik roku: Bobo

Złoty But: Bobo (27 bramek)

Zawodnik roku według fanów: Adrian Mierzejewski

Zawodnik roku do lat 20: Jeremy Cox

Wschodząca gwiazda Marco Tilio

WELLINGTON PHOENIX

Roy Krishna na koniec rozczarowującej kampanii dla Wellington został zawodnikiem roku, z kolei Dylan Fox uzyskał ten sam tytuł w głosowaniu samych zawodników.

Matthew Ridenton został wyróżniony nagrodą dla najlepszego młodego gracza.

Młody zawodnik roku: Matthew Ridenton

Złoty But: Andrija Kaludjerovic (9 bramek)

Bramka sezonu: Roy Krishna przeciwko Brisbane Roar, kolejka 4

Zawodnik roku według zespołu: Dylan Fox

Zawodnik roku: Roy Krishna

WESTERN SYDNEY WANDERERS

Oriol Riera był najczęściej odbierającym wyróżnienia na ceremonii wręczenia medali Wanderers. Po zdobyciu klubowego rekordu w ilości bramek w sezonie, hiszpański napastnik zebrał trzy nagrody, a bramkarz Vedran Janjetovic został uznany za gracza sezonu wśród zawodników.

Zawodnik roku: Oriol Riera

Zawodnik roku według zawodników: Vedran Janjetovic

Zawodnik roku według dziennikarzy: Oriol Riera

Złoty But: Oriol Riera (15)