Majowe ruchy w składzie Brisbane Roar

Brisbane Roar dostało się do rundy finałowej w ostatnim możliwym terminie, ale już w kolejnym, ćwierćfinałowym spotkaniu nie oddało nawet jednego strzału na bramkę City. Po zakończeniu sezonu rozpoczęto reorganizację klubowej szatni.


Brisbane Roar bez 7 zawodników

W pierwszych personalnych decyzjach pomogli sami zawodnicy. Fahid Ben Khalfallah ogłosił zawieszenie butów na kołku, jednak później zmienił decyzję na rzecz gry dla półprofesjonalnego Nunawading FC, klubu występującego na szczeblu drugiej ligi regionalnej stanu Wiktoria. Nie zdecydowano się też na przedłużenie kontraktu marquee z Massimo Maccarone, najlepszym strzelcem (9 goli i 5 asyst) zespołu w sezonie zasadniczym 17/18. Włoch wróci do Europy.

Innym weteranem, który nie zagra w Brisbane w kolejnym sezonie jest 36-letni Jade North. W ciągu swoich 6 sezonów wygrał z klubem mistrzostwo Australii i zanotował 41 występów w barwach Socceroos. Potwierdzono też odejście Coreya Browna. 24-latek skompletował tylko 12 występów w trzynastej edycji, zmagając się z kontuzjami i spadkiem formy. Jego kontrakt przejęło Melbourne Victory.

Na początku maja w Brisbane zdecydowano się rozstać z Coreyem Gameiro. Zawodnik w swojej karierze ma za sobą już 3 rekonstrukcje stawu kolanowego. W minionym sezonie zdołał wrócił po długiej rekonwalescencji, by pojawić się na 18 meczach w pomarańczowych barwach. Potwierdzono też rezygnację z Mitchella Oxborrowa, który po swoim przejściu z Perth przed sezonem nie zdołał przekonać do siebie Johna Aloisiego. 23-latek pojawił się w składzie 17 razy. Nowej oferty nie otrzymał 37-letni bramkarz Michael Theo z 4 meczami na koncie i 9 straconymi bramkami w trzynastej edycji A-League.

Nowe nazwiska w Brisbane Roar

W atmosferze lekkich kontrwersji w Brisbane pojawił się Adam Taggart z Perth. 24-latek rozegrał w trzynastej edycji A-League 14 występów, przerywanych kłopotami zdrowotnymi, a i tak zdołał zakończyć sezon w roli najlepszego strzelca Glory, kompletując 9 trafień.

Drugim napastnikiem, który został zakontraktowany przez Roar, jest Dylan Wenzel-Halls. 20-latek był na radarze wielu klubów A.-League po znakomitych występach w National Premier Leagues, regionalnej lidze stanu Queensland. W barwach Western Pride zanotował 23 trafienia w zaledwie 11 spotkaniach. W przeszłości grał w młodzieżowych zespołach Roar.

Brisbane Roar przedłuża kontrakty z 6 zawodnikami

Henrique, jeden z ulubieńców fanów Roar, znalazł się wśród czwórki graczy, którzy podpisali nowe umowy z klubem. 33-latek reprezentował Brisbane w latach 2009–2016, a w lutym tego roku ponownie znalazł się w Queensland. Jest drugim w kolejności pod względem ilości trafień w historii klubu. W klubie na przyszły sezon zostają też obrońcy, Jacob Pepper i Daniel Bowles, a także rezerwowy bramkarz, Brendan White.

Podpis na nowych kontraktach złożyli też Brett Holman i Nicholas D’Agostino. Dla weterana Socceroos (63 mecze) będzie to trzeci sezon pod wodzą Johna Aloisiego, odkąd dołączyć do klubu na początku sezonu 2016/17. 34-latek zgromadził w tym czasie 38 występów, strzelając w nich 10 bramek. W trakcie trzynastej edycji był jednym z najważniejszych kreatywnych graczy Roar w ataku. Na Mundialu 2010 miał więcej goli, niż Torres, Rooney, Henry, Messi i Ronaldo łącznie.
W innym miejscy kariery jest 20-letni D’Agostino, który pokazał przebłyski swojego niewątpliwego talentu w swoich dotychczasowych 9 występach w pierwszej drużynie. Większą ilość boiskowych minut zastopowała kontuzja odniesiona po debiucie w kampanii 2015/16.

John Aloisi rozpoczęcie przedsezonowych przygotowań zaplanował na początek czerwca.

Zdjęcie: a-league.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *