Manny Muscat odchodzi z A-League

Weteran australijskich rozgrywek, Manny Muscat, potwierdził swój powrót do regionalnej ligi stanu Wiktoria i koniec przygody z City. Nowym klubem Muscata będzie Green Gully, z którego dekadę temu przeniósł się do Wellington.


W barwach Phoenix i Melbourne City rozegrał łącznie 229 spotkań, co daje 13 miejsce wśród zawodników z największą ilością występów w A-League. 33-letni defensywny pomocnik ma też na swoim koncie 9 meczów w reprezentacyjnych koszulkach Malty. 

Czułem, że Green Gully świetnie będzie mi pasowało, jestem podekscytowany ponownym występem w klubie” – powiedział Muscat na oficjalnej stronie klubowej. To całkiem miłe, wiedząc, że zawsze możesz wrócić do rodzinnego klubu, z którym zawsze byłem związany. Nawet z dystansu zawsze lubiłem śledzić wydarzenia, mam tu wielu przyjaciół i cieszę się, że moje ostatnie lata futbolu spędzę w Gully. Opierając się na tym, co zobaczyłem na pierwszym treningu, zauważyłem, że jest tu wielu młodych graczy, mam nadzieję, że dzięki mojemu doświadczeniu i wiedzy, którą zdobyłem, może to pomóc w rozwoju zespołu i możemy od tej chwili zrobić naprawdę dobry krok końca sezonu. Będąc wcześniej w wiktoriańskim futbolu, to już wtedy był bardzo konkurencyjny i teraz się nie zmienił. Jesteśmy w dobrej sytuacji i w tym roku czeka nas wiele gier do tego, by odnieść sukces w sezonie.”

W poprzednim sezonie Green Gully zajęło 5 miejsce w sezonie zasadniczym, po czym odpadło w pierwszy meczu rundy finałowej. W nowej edycji, trwającej od końca lutego, zespół zajmuje 4 lokatę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *