McDonalds dołącza do sponsorów A-League

Słynna sieć restauracji fast-food z charakterystycznym złotym łukiem w logo dołączyła do grona oficjalnych partnerów A-Legaue. Od teraz wsparcie ulubionego klubu będzie polegało na kupowaniu piłkarskich koszulek i zamawianiu zestawów powiększonych.

Australijska Federacja Piłkarska (FFA) na kilkadziesiąt godzin przed startem trzynastego sezonu oficjalnie przedstawiła nowego towarzysza wśród kompanów Hyundai A-League.

  • McDonald’s ma długą historię zaangażowania w sport na całym świecie i cieszymy się na współpracę z nimi w celu promowania Hyundai A-League. Podobnie jak nasi partnerzy handlowi, dostrzegają komercyjną siłę piłki nożnej w Australii – David Gallop, CEO FFA.

W ramach umowy McDonalds dostał dodatkowo etykietkę oficjalnego sponsora technologii VAR, wspomagającej pracę sędziów. System powtórek zadebiutował pod koniec zeszłego sezonu, a w nowej edycji będzie stałym rekwizytem na stadionach.

  • Hyundai A-League stała się dużą konkurencją w australijskim sporcie i wierzymy, że będzie nadal przyciągać więcej, i więcej fanów – Jenni Dill, szefowa marketingu McDonald’s na Australię.

Australijska filia McDonalds zaczyna inwestować w lokalną piłkę coraz większe sumy pieniężne. We wrześniu zawarła trzyletnią umowę z Melbourne City, w której ustalono, że Marcin Budziński wraz z kolegami będzie na swoich piłkarskich spodenkach promował logo restauracji. W kontrakcie z klubem zapisano też, że firma została oficjalnym partnerem restauracyjnym oraz kawowym.

McDonald’s dodatkowo zapewnił sobie rolę sponsora letniego City Cup. W przyszłym roku towarzyskie spotkania na stadionie w Melbourne rozegrają znane kluby europejskie, wśród których można spodziewać się Manchester City. Przed trzema latami poza angielskim klubem z zaproszenia skorzystały również włoskie AS Roma i Real Madryt. Wszystkie spotkania, rozgrywane na Melbourne Cricket Ground, obejrzało wówczas 221,262 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *