Mierzejewski i Budziński w 10. kolejce A-League

Adrian Mierzejewski w 10. kolejce A-League sprawił, że w polskich mediach internetowych jeszcze nigdy nie pojawiało się tyle doniesień z australijskich boisk.

Adrian Mierzejewski kontra Western Sydney Wanderers


Były reprezentant Polski był głównym aktorem siedemnastych derbów Sydney, które przeszły do historii jako najbardziej jednostronne spotkanie obu zespołów.

Szybka przebieżka po statystykach: 40 podań na połowie rywala, 5 sytuacji bramkowych i 5 fauli na sobie, 4 celne dośrodkowania, 3 strzały na bramkę, 2 trafienia do siatki i jeszcze asysta. Gracz 10. kolejki w skrócie.

Po meczu jeszcze nigdy nie napisano w polskich mediach internetowych tylu nagłówków o A-League. Wśród nich pojawiły się nieśmiałe apele do Adama Nawałki. Orędownikiem sprawdzenia Mierzejewskiego został Mateusz Borek, – w Misji Futbol pojawił się temat Polaka w Australii.

W poprzednim pojedynku dwóch części miasta Polak pauzował w powodu urazu. Do tej pory jedynym naszym rodakiem (od strony rodziców), który grał w derbach był Nikolai Topor-Stanley.Powiedzieli o Adrianie Mierzejewskim

Od pierwszego gwizdka w derbach Sydney, Polak wiedział, co robić. Płynne operowanie piłką i mocne uderzenie. Dowodzą tego dwie bramki. Absolutnie zdominował derby. – przy nominacji do jedenastki kolejki.

Występ totalny Polaka. Dwie bramki, w tym jedna z potężnego rzutu wolnego. Swoimi podaniami dyktował grę z przodu i prowokował do fauli. Jedynym minusem było zagranie ręką, które odebrało bramkę Zullo. Lekko przycichł w drugiej połowie. – redakcja australijskiego wydania Four Four Two przy najwyżej ocenie 10.

Pewna gra i celny rzut wolny w pierwszej połowie. Grał dobrze, nawet przy atakach obrońców Wanderers podczas gry. – blog Daily Football Show przy najwyższej ze składu ocenie 8.5.

Adrian Mierzejewski jest aktualnie jednym z najlepszych, jak nie najlepszym zawodnikiem w A-League. Po prostu niewiarygodne jest to, co on wyprawia na boisku. – Robbie Slater, były Socceroos i etatowy ekspert od A-League dla Daily Telegraph.

Mogę grać jeszcze lepiej. – Adrian Mierzejewski dla Daily Telegraph po derbach Sydney.

Bramki Mierzejewskiego przeciwko Western Sydney Wanderers

Marcin Budziński kontra Central Coast Mariners


Polak spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Po przymusowej pauzie za czerwony kartonik wrócił do składu Osama Malik. Warren Joyce przesunął do drugiej linii Luke’a Brattana, który w poprzedniej kolejce biegał za plecami Budzińskiego razem z Michaelem Jakobsenem.

W telewizyjnej transmisji były gracz Cracovii znalazł się w aluzjach komentatora Andy’ego Harpera:

Zdjęcie: efcsomedia.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *