Mierzejewski i Budziński w 12. kolejce A-League

Adrian Mierzejewski kontynuował w Wellington drogę po nominację do tytułu najlepszego gracza grudnia w A-League, a Marcin Budziński obejrzał derby Melbourne z ławki rezerwowych.

Adrian Mierzejewski kontra Wellington Phoenix

Był reprezentant Polski (pora na status „aktualny”?) dołożył szóste trafienie na boiskach A-League – czwarte w ostatnich trzech meczach. Po 12 kolejkach więcej bramek od Adriana ma w zespole tylko Bobô (10), który biega na najbardziej wysuniętej pozycji. Przy skompletowaniu hat-tricka współudział miał Polak – zaliczył asystę przy drugim golu, a w akcji otwierającej wynik spotkania uruchomił celnym podaniem Michaela Zullo.

Napisali o Mierzejewskim

Drapieżnik z Polski udowodnił swoją wszechstronnością i pewnością w sobotniej grze w Wellington, że może zagrać w tej samej drużynie co Milos Ninkovic, a do tego dodać asysty i gola. – przy nominacji do najlepszej jedenastki kolejki od ekspertów A-League.

Znakomite posłanie piłki nad Scottem Gallowayem pozwoliło Michaelowi Zullo asystować przy pierwszej bramce. Kilka chwil później odnalazł się plecami dwójki defensorów The Nix, gdy Bobô wrzucał piłkę w pole karne po rajdzie lewym skrzydłem. Polak zdobył swoją szóstą bramkę w tym sezonie. W drugiej połowie zwrócił przysługę Brazylijczykowi, pomagając mu w trzeciej bramce. – redakcja australijskiego wydania Four Four Two przy ocenie 7.5.

Podwajał przewagę Sydney swoim chłodnym opanowaniem. Pomógł przy drugiej bramce Bobô. – redakcja bloga Daily Footbal Show przy ocenie 8.Adrian Mierzejewski swoją dobrą grą zdołał sprawić, że w studio Fox Sports pojawiło się swojskie „Boże Narodzenie”.


Marcin Budziński kontra Melbourne Victory

Marcin Budziński jedyne pochwały w Australii zebrał po derbach Melbourne w drugim tygodniu trwania obecnego sezonu A-League. W grudniu nie powtórzył scenariusza sprzed dziesięciu kolejek, gdy otworzył wynik spotkania w niecałe dwie minuty od pojawienia się na boisku. Warren Joyce zdecydował się na posadzenie Polaka na cały mecz. W ostatnim miesiącu roku był gracz Cracovii rozegrał tylko 51 minut.

Zdjęcie: eurosport.interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *