Mierzejewski i Budziński w 13. kolejce A-League

Adrian Mierzejewski po raz drugi w swojej karierze na australijskich boiskach został wybrany zawodnikiem kolejki. Marcin Budziński drugi weekend z rzędu przesiedział na ławce rezerwowych.

Adrian Mierzejewski kontra Perth Glory

Lider tabeli ostrzelał obronę Perth sześcioma bramkami, a jednym z kanonierów został Adrian Mierzejewski. W szturm na bramkę Liama Reddy’ego włączył się siódmym trafieniem w sezonie (dwie minuty po nieuznanym przez VAR trafieniu), asystą i asystą drugiego stopnia. Przy golu Mierzejewskiemu w 57. minucie lekko pomógł Alex Grant, zmieniając tor lotu piłki w lob nad golkiperem Glory.

Stworzył swoim podaniem przez obronę Glory okazję wychodzącemu na czystą pozycję Ninkovicowi. Pierwsza bramka nie została uznana przez VAR, ale chwilę później nie było już żadnych wątpliwości. – redakcja australijskiej edycji Four Four Two przy ocenie 8.

Rozpoczął akcję, która otworzyła wynik spotkania. W drugiej połowie jego trafienia nie uznano z powodu spalonego, ale po chwili wszystkie zabiegi okazały się skuteczne na Liama ​​Reddy’ego. – redakcja bloga Daily Footbal Show przy ocenie 8.

Wydaje się być lepszym z tygodnia na tydzień. Dołożył się do wyniku 6:0 z Perth i tylko pech nie pozwolił na dopisanie drugiej bramki w spotkaniu. – przy nominacji do jedenastki kolejki.

To wręcz niesprawiedliwe, że drużyna Sydney FC ma w linii pomocy dwóch geniuszy. W ostatnim spotkaniu Mierzejewski grał po mistrzowsku, rozdzierając na kawałki całe Perth. – przy nominacji do jedenastki kolejki ekspertów A-League.

Udział przy pięciu bramkach w meczu, 3 celne strzały, 6 zagrań w pole karne i 3 przejęcia piłki – statystyki Mierzejewskiego przy „graczu kolejki”.

Marcin Budziński kontra Western Sydney Wanderers

Polski marquee nowy rok w A-League rozpoczął w miejscu, w którym zakończył poprzedni – na ławce rezerwowych. Przed kolejką doszedł nowy konkurent do miejsca w składzie. Kontrakt na pół roku podpisał Dario Vidosic, który przeszedł z Wellington Phoenix. Z kolei pod koniec miesiąca może się zwolnić miejsce po McCormacku, któremu z nastaniem lutego mija okres obecności zapisany w umowie z City.