Na skróty przez 6 kolejkę

Ta kolejka A-League z dwoma hat-trickami na Dolphin Stadium. Szósty weekend z piętnastą edycją A-League, 4 spotkania i 15 bramek. Perth Glory, Wellington Phoenix i Western Sydney Wanderers z pauzą. Kolejka była rozgrywana podczas przerwy reprezentacyjnej.


Central Coast Mariners – Adelaide United 1:3 (skrót)

Djuric (6′ k.) — Halloran (26′), Mileusnic (38′), Opseth (45′)


Western United – Newcastle Jets 0:1 (skrót)

Thurgate (36′)

Filip Kurto po raz drugi w sezonie (poprzednio w 3 kolejce) znalazł się wśrod nominowanych do najlepszej obrony weekendu. W 30 minucie odbił nogami podchwytliwą zmianę piętą Nicholasa Fitzgeralda strzału oddanego z okolic 16 metra przez Angusa Thurgate’a.


Brisbane Roar – Melbourne City 4:3 (skrót)

O’Donovan (50′, 64′ k., 83′ k.), Amadi-Holloway (60′) — Maclaren (6′, 29′, 51′)


Sydney FC – Melbourne Victory 2:1 (skrót)

Le Fondre (61′), Barbarosuses (68′) — Toivonen (45′)


Momenty kolejki

Dwa hat-tricki podczas starcia Roar z City

Drugi przypadek w historii A-League, gdzie dwóch zawodników skompletowało 3 trafienia w ciągu 90 minut i pierwszy z graczami przeciwnych drużyn. Jamie Maclaren został czwartym zawodnikiem City, który zapisał na swoim koncie hat-tricka. A Roy O’Donovan sprawił, że Roar zostało piątą drużyną w dziejach A-League, która wygrała spotkanie, choć przegrywała już 1:3.


Gol kolejki

Przynajmniej dwóch zawodników Mariners nie do końca wiedziało, co się dzieje u Adelaide – Jordan Murray próbujący przeszkodzić Marii i Mark Birighitti odprowadzjący wzrokiem piłkę po strzale Nikoli Mileusnica.


Asysta kolejki

Rhyan Grant własną klatką piersiową kończy relacje Kosty Barbarousesa z Victory. Jeszcze w majowym półfinale nowozelandzki napastnik widział jak Melbourne dostaje 6 golami.


Obrona kolejki

W A-League pojedynek 34-latka z 36-latkiem kończy się paradą kolejki. Glen Moss nie pozwala Berishy dopisać 119 gola na koncie.


Skill kolejki

Ola Toivonen z powodzeniem przeszedłby nawet ucho igielne. Między słupkiem a Redmaynem było niewiele więcej miejsca.


Fail kolejki

Druga kolejka z rzędu, gdzie ktoś z Adelaide oddaje bratobójczy ogień w stronę kolegi. Trafiło na George’a Blackwooda, który na moment przejął obowiązki defensora Mariners.


Podsumowanie 6 kolejki

Najwięcej sytuacji bramkowych: 26 (Adelaide)

Najszybsza bramka: Milan Duric (Mariners), Jamie Maclaren (City) – 6′ minuta

Najpóźniej zdobyta bramka: Roy O’Donovan (Roar) – 83′ minuta

Nietypowa statystyka: Matt Simon został samotnym liderem w statystyce wejść na boisko w trakcie meczu. W 75. minucie spotkania przeciwko Adelaide skompletował 102 zmianę w historii swoich występów w A-League.

Największa frekwencja: 16 116 (Jubilee Oval, Sydney)

Najmniejsza frekwencja: 5 688 (GMHBA Stadium, Geelong)

Najlepsi strzelcy:

  • 7 Jamie Maclaren (City)
  • 4 Mitchel Duke (Wanderers), Riley McGree (Adelaide), Adam Le Fondre (Sydney), Roy O’Donovan (Roar), Ola Toivonen (Victory)
  • 3 Ulises Dávila (Phoenix), Milan Djuric (Mariners)
  • 2 Besart Berisha (Western United), Chris Ikonomids (Glory)

Najlepsi asystenci:

  • 3 Brandon O’Neill (Sydney FC)
  • 2 Jordan Murray (Mariners), David Ball (Phoenix), Ola Toivonen (Victory), James Troisi (Adelaide), Daniel Georgievski (Wanderers), Ben Halloran (Adelaide), Marcelo Cabrera (City), Dimitri Petratos (Jets)

Najwięcej żółtych kartek:

  • 3 Dario Jertec (Western United), Paulo Retre (Sydney FC)
  • 2 Scott Neville (Roar), Alex Grant (Glory), Alex Rufer (Phoenix), James Donachie (Victory), Nicholas Sullivan (Wanderers), Thomas Deng (Victory), Nigel Boogard (Jets), Connor Pain (Western United)

Najwięcej czerwonych kartek:

1 Ryan Strain (Adelaide), Liberato Cacace (Phoenix), Harrison Delbridge (City), Alex Grant (Glory)

Jedenastka kolejki:

Glen Moss (Jets) – Josh Risdon (Western United), Lachlan Jackson (Jets), Nikolai Topor-Stanley (Jets), Michael Maria (Adelaide), Brandon O’Neill (Sydney FC), James Troisi (Adelaide), Dimitri Petratos (Jets), Ben Halloran (Adelaide), Jamie Maclaren (City), Roy O’Donovan (Roar)

Zdjęcie: a-league.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *