Najlepsi zawodnicy sezonu w głosowaniu PFA

Australijski Związek Piłkarzy po raz kolejny rozdał swoje nagrody dla najlepszych zawodników minionego sezonu. Gala, zorganizowana w ANZ Stadium, była częścią uroczystej kolacji wydanej z okazji ćwierćwiecza istnienia organizacji.


Medal Alexa Tobina dla byłego trenera Mariners

Paul Okon, o czym poinformowano jeszcze w czerwcu, został uhonorowany medalem Alexa Tobina. Dołączył do grona znakomitych laureatów z poprzednich lat, w którym znajdują się Joe Marston, Johnny Warren, Craig Johnston, Mark Viduka, Frank Farina, Mark Schwarzer, Harry Kewell i legenda żeńskiej reprezentacji, Cheryl Salisbury. Nagroda od 2008 roku przyznawana jest australijskim piłkarzom lub piłkarkom jako podziękowanie za postawę godną naśladowania na boisku, jak i poza nim. 

Były trener Mariners i dawny defensywny pomocnik przyznanie wyróżnienia określił jako zaszczyt. „Kiedy zaczynasz grać w piłkę, to nigdy nie chodzi o zdobywanie indywidualnych nagród lub wyróżnień. Niektórzy z poprzednich zwycięzców byli moimi idolami, a także kolegami z drużyny, więc znalezienie się w tym samym gronie, co oni, jest ogromnym zaszczytem. To zawsze wyjątkowe, gdy wyróżnionego wybierają sami zawodnicy, więc jestem dumny z jej otrzymania.

Piłkarz roku w Australii według zawodników

Piłkarzem roku po raz trzeci z rzędu został Aaron Mooy. W minionym sezonie był jednym z kluczowych zawodników, który pomógł w utrzymaniu się Huddersfield Town w angielskiej ligi Premier League. Wprowadził Australię do Mistrzostw Świata w Rosji, gdzie zagra w każdym z grupowych meczów. Być tak docenionym przez moich kolegów z boiska i wyróżnionym spośród tak znakomitych kandydatów jest ogromnym zaszczyt, z którego jestem bardzo dumny.

Talent roku w Australii

Daniel Arzani został wyróżnionych Medalem Harry’ego Kewella dla najlepszego młodego gracza sezonu. Po szybkim zwróceniu na siebie uwagi w A-League został najmłodszym reprezentantem nie tylko w historii Australii, ale też całego mundialu w Rosji. Jestem niezmiernie wdzięczny, że zostałem nagrodzony Medalem Harry’ego Kewella za 2018 rok. Wybranie przez innych graczy, zdobycie nagrody nazwanej na cześć jednego z najbardziej znanych graczy Australii, jest wyjątkowym doświadczeniem. Jestem zaszczycony, że znalazłem się na liście z tak wspaniałymi zwycięzcami z przeszłości.

Wyróżnienia specjalne za działalność charytatywną

Nigel Boogaardkapitan Newcastle Jets i członek zarządu PFA, został odznaczony Medalem Społeczności PFA. Doświadczony obrońca wspierał kampanię organizacji Hunter Life Education, aby zebrać pieniądze na edukację w zakresie narkotyków i alkoholu dla młodych ludzi.

Lista laureatów 25 edycji rozdania nagród PFA

Medal Społeczności PFA – Nigel Boogaard (Newcastle Jets)
Młoda zawodniczka roku – Alex Chidiac (Adelaide United)
Zawodniczka roku: Sam Kerr (Chicago Red Stars)
Medal Harry’ego Kewella: Daniel Arzani (Melbourne City)
Zawodnik roku: Aaron Mooy (Huddersfield Town)
Medal Alexa Tobina: Paul Okon

Źródło: pfa.net.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *