Pato Rodriguez nie wróci w nowym sezonie

Newcastle Jets potwierdziło informacje o braku Pato Rodrigueza w składzie na nowy sezon. Argentyńczyk pojawił się w Australii na początku stycznia, by zastąpić kontuzjowanego Ronalda Vargasa.


Na boiskach A-League wystąpił 12 razy, ale tylko raz rozegrał spotkanie w pełnym wymiarze czasu. Dał się zapamiętać swoimi umiejętnościami technicznymi. Zagrał też niewiele ponad kwadrans czasu w finale z Victory. W debiucie, przeciwko Mariners w 15 kolejce, zdobył swojego jedynego gola na piątym kontynencie.

Wiadomość o odejściu Rodrigueza pojawiła się dzień po ogłoszeniu przedłużenia kontraktu marquee z Ronaldem Vargasem o kolejny sezon. Wenezuelczyk wrócił do pełnej sprawności w połowie marca, po złamaniu kostki w trakcie meczu 3 kolejki w Brisbane.

Przyjście Pato Rodrigueza z Aten

Argentyński skrzydłowy został sprowadzony z AEK Ateny, byłego klubu Vargasa, na początku roku. Do końca sezonu 27-latek skompletował 12 występów, prawie połowę z 26 gier, które rozegrał w Grecji w dwóch poprzednich latach. W Europie pojawił się na zasadzie wolnego transferu z brazylijskiego Santosu. W swoim pierwszym sezonie w greckiej Super League zdobył 3 gole.

Zdjęcie: a-league.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *