Perth Glory zostaje bez dyrektora technicznego

Władze klubu z Perth potwierdziły rezygnację Petera Filopoulosa, który ustąpi ze stanowiska w maju. Glory przed okresem negocjowania kontraktów zostaje nie tylko bez trenera, ale też osoby, która podpisała większość umów z zawodnikami.

Filopoulos, który jeszcze w piątek wypowiadał się o ustąpieniu Kenny’ego Lowe’a z funkcji klubowego trenera, sam opuszcza miasto, by objąć etat dyrektora technicznego w Piłkarskiej Federacji australijskiego stanu Wiktoria z siedzibą w Melbourne. W Glory pojawił się w 2015 roku, a w kolejnych trzech latach odegrał kluczową rolę w rozwoju klubu, zwłaszcza w dziedzinie finansów, sponsoringu i młodzieżowych akademii.

Z ciężkim sercem podałem się do dymisji jako dyrektor generalny Perth Glory w niedzielę, kiedy spotkałem się z prezesem i właścicielem, Tonym Sage” – powiedział. „Decyzja nie była łatwa dla mojej rodziny, jednak zdecydowaliśmy, że po trzech wspaniałych sezonach nadszedł czas powrotu do domu w Melbourne.

Miałem przywilej pracować w klubie z niesamowitymi i oddanymi ludźmi. Bardzo doceniam wsparcie, które otrzymałem od Tony’ego, pracowników, wolontariuszy, zawodników, trenerów, 9368 oficjalnych członków, fanów i sponsorów.

”Chciałbym podziękować Tony’emu i jego rodzinie za umożliwienie mi poprowadzenia najstarszego klubu w A-League i życzyć im wszystkiego najlepszego w ich przyszłych zmaganiach.”

Tony Sage o odejściu dyrektora technicznego

Peter był znaczącą postacią w rozwoju klubu poza boiskiem w ciągu ostatnich trzech lat.” – powiedział. „Jego ciężka praca i poświęcenie zostały docenione przez wszystkich związanych z Glory.

Bardzo się cieszę, że może ponownie dołączyć do swojej rodziny, która kilka miesięcy temu przeprowadziła się z powrotem do Melbourne. Takie poświęcenie pokazało jego oddanie dla klubu.”

W imieniu wszystkich w klubie chciałbym podziękować Peterowi za jego starania i życzyć mu i jego rodzinie wszystkiego najlepszego na przyszłość.

Sukcesy Petera Filopoulosa w Glory

Klub rozwinął się w strukturach administracyjnych, osiągając wzrost w liczbie oficjalnych członków o 50% i sponsoringu korporacyjnym o 20%. Przychody klubu również wzrosły o 20%, a cały zysk poprawił się o 33%.

Klubowa akademia młodzieżowa, jako jedna z sześciu w Australii, uzyskała status dwóch gwiazdek, a sam klub postawił na rozwój młodzieży.

Przepaść finansowa między klubami w A-League, jak i W-League rośnie w szybkim tempie, pomimo pozornie wyrównanych warunków płacowych. Po odejściu Filopoulosa, Glory stoi przed decyzjami, które zapewniłyby płynność finansową potrzebną do rywalizowania na boiskach A-League. Z kolei w lipcu zespół czeka towarzyskie spotkanie z Chelsea Londyn na otwarciu Optus Stadium, nowoczesnego obiektu sportowego w Perth.

Zdjęcie: fourfourtwo.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *