Radosław Majewski wyłączony z A-League

Radosław Majewski w najbardziej pozytywnym scenariuszu nie zadebiutuje w A-League przynajmniej do stycznia. Polak naruszył przednie i boczne więzadła prawego kolana. Powrót na boisko będzie zależał od formy rehabilitacji, na jaką zdecyduje się zawodnik i sztab medyczny. W grę wchodzi nawet strata całego sezonu.

Kontuzja Radosława Majewskiego

Na 16 dni przed startem ligi klub z Zachodniego Sydney traci podstawowego gracza ze środka pola. Na wtorkowym treningu Majewski w walce o piłkę zderzył się z Dylanem McGowanem. Sytuacja z boku wydawała się niegroźna, jednak Polak w szatni miał podzielić się z drużyną obawami co do kontuzji. Badania wykazały uszkodzenie prawego kolana.

Przed byłym graczem Pogonii Szczecin stoi teraz decyzja co do dalszego leczenia. Zawodnik może poddać się operacji, co oznacza powrót do pełnej sprawności przez przynajmniej 9 miesięcy. Drugą opcją jest monitorowanie stanu więzadeł do grudnia, a przy niepoprawnym ich zrośnięciu poddanie się zabiegowi. Mówi się, że sztab medyczny wybierze pierwszy scenariusz, ponieważ lekarze są sceptyczni co do rokowań.

Kłopot Markusa Babbela

Diagnoza jest sporym ciosem dla planów Wanderers na nadchodzący sezon. Majewski miał być kluczowym zawodnikiem środla pola w taktyce Markusa Babbela. Klub ma niewielkie opcje manewru przed startem rozgrywej. W A-League możliwy jest tzw. „Injury Replacement ”, czyli zatrudnienie nowego zawodnika na czas przerwy kontuzjowanego gracza do wysokości jego pensji.

Wśród rekonwalescentów od połowy okresu przygotowawczego znajduje się już Mitchell Duke, który miał być podstawowym atakującym w składzie Wanderers. Zespół z Zachodniego Sydney sprowadził zastępcę w postaci Aleksandra Meiera z przeszłością w Bundeslidze dopiero tydzień temu. Przedsezonowe treningi opuścił też Patrick Ziegler, u którego wróciły kłopoty z kolanem, mimo poddania się zabiegowi w trakcie poprzedniej edycji A-League.

Zdjęcie: wswanderersfc.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *