Skarb Kibica A-League na sezon 2018/19!

Istnieje taka liga, gdzie padają gole nominowane do nagrody Puskasa, a jednocześnie piłkarze naprawiają w czasie meczu siatkę, na którą strzela się całym zespołem.

O tych rozgrywkach usłyszano w naszym kraju dopiero z chwilą, gdy z Antypodów nad polskie morze zaczęły docierać zachwyty nad Adrianem Mierzejewskim. Na hasło “Sydney FC” nikt już nie odpowie pytaniem: „Czy to nie tam spędzał emeryturę Del Piero?”, lecz odkrzyknie nazwisko Polaka. Gdy po raz pierwszy kontaktowaliśmy się z autorami tekstów w Skarbie, większość z troską pytała o nasze zdrowie, gdyż z zaskoczeniem odkrywali, że ich ligę ogląda się na drugiej półkuli.

Z międzynarodowym zespołem wzięliśmy A-League pod lupę od każdej strony. Nie zatrzymaliśmy się na opisaniu szans każdej z ekip, ale zajrzeliśmy też do szatni wszystkich klubowych budynków, by pokazać, że powstają w nich bohaterowie na miarę XXI wieku. Wgłębiliśmy się w biografie gwiazd nadchodzącej edycji, przypomnieliśmy najlepsze momenty minionego sezonu, by na koniec wybrać się wraz z przewodnikami na spacer po miastach-gospodarzach klubów. Dostaliśmy też telefon od Adriana Mierzejewskiego, który zadzwonił z Chin przez WhatsApp o 3 w nocy polskiego czasu.

Zadbaliśmy o to, by przed swoim czternastym sezonem Hyundai A-League przestała być anonimowa dla każdego, kto zajrzy do niniejszego wydania.

One thought on “Skarb Kibica A-League na sezon 2018/19!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *