Skrótem przez 20 kolejkę

Ta kolejka A-League, w której Eric Bautheac trafił z przewrotki. Dwudziesty weekend z czternastą edycją A-League, 5 spotkań i 13 bramek.

Central Coast Mariners – Brisbane Roar 3:5 (skrót

Pain (37′), O’Neill (45’+1), Murray (82′) – Bautheac (31′), Lopez (35′, 54′), Mikkelsen (44′), Wenzel-Halls (74′)

A-League zdolna jest do wyprodukowania kultowych meczów nawet ze spotkań ostatnich ekip w tabeli. Podobno w Australii ludzie dla Bitwy o Drewnianą Łyżkę (tytuł dla najgorszej drużyny) przerywali spotkania biznesowe, zatrzymywali się samochodami na poboczach i przychodzili spóźnieni na randki. Między 30 minutą gry a gwizdkiem kończącym pierwszą połowę padło 5 goli, czyli tyle samo, ile pozostałych 8 klubów zdołało strzelić w następnych czterech meczach kolejki. Po pół godzinie 0:0. Po 45 minutach 2:3. Po półtorej godziny 3:5. Takiego wyniku nigdy nie widziano w czternastu sezonach A-League.


Wellington Phoenix – Sydney FC 0:1 (skrót

Le Fondre (65′, k.)

Steve Corica przynajmniej w jednym detalu zdołał dorównać do czasów Grahama Arnolda. Do zdobywania punktów nie potrzebuje wyżyn umiejętności od swoich zawodników. W lutym ekipa z błękitnej części Sydney wysunęła się na czoło grupy pościgowej za Perth, choć ich sposób na korzystny rezultat już drugą kolejkę z rzędu ograniczył się do prostego scenariusza: Alex Brosque upada w polu karnym.

Filip Kurto po weekendzie zgarnął pełną pulę. Po raz piąty w sezonie uzyskał nominację do jedenastki rundy (drugą z rzędu), choć sprowokował swoją interwencją rzut karny. Starcie z Rezą Ghuczanneżadem uznano za obronę 20 kolejki. Polak zatrzymał największą ilość (73) strzałów w obecnej edycji A-League. Michał Kopczyński zagrał trzecie z kolei spotkanie w pełnym wymiarze czasowym, co jest jego najlepszą passą od początku pobytu w Nowej Zelandii.


Melbourne Victory – Melbourne City 1:1 (skrót

Barbarouses (50′) – Maclaren (16′, k.)

Trzeba być Warrenem Joycem, by zebrać po remisie z aktualnym mistrzem A-League i faworytem do obrony tytułu jeszcze więcej krytyki, niż po wpadce z zespołem, który nie wygrał od 327 dni. W derbach Melbourne fortuna, los i przeznaczenie stały po stronie Brytyjczyka. Victory nie tylko oddało w stronę bramki Galekovicia pół strzału, co można uznać za jakąś bardzo radykalną wersję minimalizmu, to jeszcze po kwadransie z boiska eksmitował się Georg Niedermeier, który w 120 sekund zarobił dwie żółte kartki. Warren Joyce nie skorzystał.


Newcastle Jets – Adelaide United 0:0 (skrót

Mecz z tych, które powinny być ostatnim zadaniem rekrutacyjnym na stanowisko komentatora sportowego. Komu udałoby się sprawić, że widz po końcowym gwizdku nie zacząłby się zastanawiać, ile życia uciekło mu przez palce, ten z miejsca musiałby dostać umowę na pełen etat. Po tak monotonnym spektaklu zawodnicy obu ekip powinni się umówić na 0 punktów i przyjmować reklamacje w kasach pod stadionem.


Western Sydney Wanderers – Perth Glory 1:1 (skrót

Elrich (90’+5) – Ikonomidis (23′)

Markus Babbel na samo wspomnienie poprzedniego starcia obu ekip (1:3 na 4:3 po 80 minucie) musi budzić się z krzykiem w środku nocy. Po niedzielnym meczu może spać spokojnie – Wanderers w trzech lutowych kolejkach zdobyli więcej punktów, niż w poprzednich czterech ligowych miesiącach. Zamiast różnicy poziomów i worka goli, co mogłaby sugerować przepaść między dwoma zespołami w tabeli, na murawie Spotless zobaczono brak cieszynki u Chrisa Ikonomidisa (Wanderers w zeszłym sezonie wyciągnęli młodego skrzydłowego z rezerw Lazio) i kuriozalne trafienie Tarika Elricha w doliczonym czasie, które miało być ostatnią wrzutką w pole karne.


Momenty kolejki

Przewrotka Erica Bautheaca [& Bramka kolejki & Skill kolejki].

Asysta kolejki

Tarek Elrich szukał głowy Mitchela Duke’a, a znalazł drugiego gola na przestrzenii trzech kolejek. Podobna sytuacja weteranowi Wanderers przydarzyła się w 18 kolejce.

Obrona kolejki

Fail kolejki

Eugene Galekovic „pomaga” Koście Barbarousesowi zamienić pół strzału w jedenastego gola w sezonie.


Podsumowanie 20 kolejki

Najwięcej sytuacji bramkowych: 21 (Brisbane Roar)

Najszybsza bramka: Jamie Maclaren (City) – 16′ minuta

Najpóźniej zdobyta bramka: Tarek Elrich (Wanderers) – 90’+5 minuta

Nietypowa statystyka: Jamie Maclaren został pierwszy zawodnikiem w historii Melbourne City, który zanotował 3 trafienia w swoich trzech pierwszych meczach w składzie.

Największa frekwencja: 32,431 (Marvel Stadium, Melbourne)

Najmniejsza frekwencja: 4,173 (Central Coast Stadium, Gosford)

Najlepsi strzelcy:

 • 14 Adam Le Fondre (Sydney FC)
 • 12 – Andy Keogh (Glory), Roy Krishna (Phoenix)
 • 11 – Adam Taggart (Brisbane), Kosta Barbarouses (Victory)
 • 10 – Ola Toivonen (Victory)
 • 9 – Craig Goodwin (Adelaide)
 • 8 – Chris Ikonomidis (Perth)

Najlepsi asystenci:

 • 7 – James Troisi (Victory), Matthew Millar (Mariners)
 • 6 – Milos Ninkovic (Sydney)
 • 5 – Neil Kilkenny (Glory), Craig Goodwin (Adelaide), Terry Antonis (Victory)
 • 4 – Sarpeet Singh (Phoenix), Brandon O’Neill (Sydney), Bruce Kamau (Wanderers), Roly Bonevaccia (Wanderers), Keisuke Honda (Victory), Eric Bautheac (Roar)

Najwięcej żółtych kartek:

 • 8 Daniel Bowles (Brisbane), Alex Rufer (Wellington)
 • 7 – Aiden O’Neill (Mariners), Harrison Delbridge (City),
  Jacob Pepper (Brisbane), Shane Lowry (Glory)
 • 6 – Vince Lia (Adelaide), Matt Simon (Mariners), Daniel Georgievski (Jets), Michael Jakobsen (Adelaide)

Najwięcej czerwonych kartek:

 • 2 – Kalifa Cisse (Mariners)

Jedenastka kolejki:

Filip Kurto (Wellington Phoenix), Alex Wilkinson (Sydney FC), Thomas Deng (Melbourne Victory), Michael Marrone (Adelaide United), Alex Lopez (Brisbane Roar), Brandon O’Neill (Sydney FC), Eric Bautheac (Brisbane Roar), Rostyn Griffiths (Melbourne City), Kosta Barbarouses (Melbourne Victory), Chris Ikonomidis (Perth Glory), Adam Le Fondre (Sydney FC)

Trener: Markus Babbel (Wanderers)

Zdjęcie: goal.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *