Skrótem przez 26 kolejkę

Ta kolejka A-League, w której Kye Rowles prawie zakończył karierę Alexandra Baumjohanna. Dwudziesty szósty weekend z czternastą edycją A-League, 5 spotkań i 18 bramek.

Sydney FC – Perth Glory 1:0 (skrót

Le Fondre (37′)


Adelaide United – Melbourne City 1:0 (skrót

Blackwood (81′)


Brisbane Roar – Newcastle Jets 1:6 (skrót

Duncan (49′) – Champness (23′, 68′), O’Donovan (27′, 55′), Petratos (65′), Appiah-Kubi (90’+2)


Central Coast Mariners – Western Sydney Wanderers 3:1 (skrót

Simon (34′, 52′ k.), Rowles (56′) – Bridge (67′)


Wellington Phoenix – Melbourne City 3:2 (skrót

Krishna (27′, 51′, 90’+4) – McGree (42′, 66′)

Filip Kurto szósty raz w sezonie został uznany za golkipera weekendu. W przedostatniej kolejce zanotował 7 obron, przykuwając uwagę szczególnie podwójną obroną z 21 minuty. Michał Kopczyński spędził 90 minut w formacji defensywnej, złożonej jeszcze z kapitana Andrew Durante i doświadzonego Stevena Taylora.


Momenty kolejki

Kye Rowles wchodzi brutalnie w nogi Alexandra Baumjohanna.

Reprezentant Australii na Mistrzostwach Świata do lat 17 zdobył w 56 minucie swojego pierwszego gola na boiskach A-League. Kwadrans później opuszczał boisko po czerwonej kartce za niebezpieczny wślizg w Alexandra Baumjohanna. Po meczu został ukarany trzymeczową dyskwalifikację, która obejmie także początek przyszłego sezonu.


Gol kolejki & Asysta kolejki

Kontra Phoenix wyjęta jakby z piłkarskiego elementarza. Wywalczona przez Mandiego piłka zostaje oddana Maxowi Burgessowi, a ten po rajdzie przez całe boisko wystawia ją Royowi Krishnie, który po chwili może już świętować 16 gola w sezonie.


Obrona kolejki

Adam Pearce w swoich pięciu spotkaniach między słupkami Mariners na przestrzenii całego sezonu wpuścił 18 goli. Jedną z niewielu skutecznych interwencji zmiennika Bena Kennedy’ego było skierowanie za linię boczną mocnego strzału Bruce’a Kamau z pierwszej piłki.


Skill kolejki

Roy Krishna na moment przed końcem spotkania przepycha futbolówkę za linię bramkową, choć nawet nie widział rywali za sobą. Dla Fidżyjczka był to pierwszy hat-trick na boiskach A-League i jednocześnie 50 gol w klubie. Nikt w historii Phoenix nie zdobył więcej bramek, także na przestrzenii jednego sezonu.


Fail kolejki

Można się tylko zastanawiać, jak wyglądałby sezon Newcastle, gdyby Joe Champness nie musiał go spędzać w gabinetach rehabiliatcyjnych. 22-letni skrzydłowy wrócił na boisko w połowie lutego, choć pełne występy zanotował dopiero na finiszu sezonu. Drobna wpadka z 53 minuty nie przysłoniła jednak znakomitego występu z dwoma golami i asystą.


Podsumowanie 26 kolejki

Najwięcej sytuacji bramkowych: 19 (Newcastle Jets)

Najszybsza bramka: Joe Champness (Jets) – 23′ minuta

Najpóźniej zdobyta bramka: Roy Krishna (Phoenix) – 94′ minuta

Nietypowa statystyka: Keisuke Honda na przestrzenii całego sezonu zaliczał kontakt z piłką średnio co 57 sekund. Nikt z rywali nie zanotował podobnej częstotliwości.

Największa frekwencja: 12 866 (Coopers Stadium, Adelajda)

Najmniejsza frekwencja: 5 059 (Central Coast Stadium, Gosford)

Jedenastka kolejki:

Filip Kurto (Phoenix), Rhyan Grant (Sydney), Michael Marrone (Adelaide), Jack Clisby (Mariners), Angus Thurgate (Jets), Mirko Boland (Adelaide), Joey Champness (Jets), Riley McGree (City), Adam Le Fondre (Sydney), Matt Simon (Mariners), Roy Krishna (Phoenix)

Trener: Mark Rudan (Phoenix)

Zdjęcie: foxsports.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *