Skrótem przez 7 kolejkę

Ta kolejka, w której Wellington Phoenix po 45 minutach wygrywało 3:0 z Sydney FC. Siódmy weekend z czternastą edycją A-League, 5 spotkań i 11 bramek.

Krótko o meczach


Western Sydney Wanderers – Central Coast Mariners 2:0 (skrót

Baccus (45+3′), Sotirio (68′)

Markus Babbel (w nietypowej marynarce) znalazł się w pierwszej szóstce tabeli, ale powodów do optymizmu nie ma zbyt wiele.  Gra zespołu wciąż wzbudza mnóstwo wątpliwości, które chwilowo zostały przykryte przez brak jakości u przeciwników. Nierozwiązanym problemem pozostał brak bezwzględności w zamienianiu na kolejne trafienia kreatywności Aleksandra Baumjohanna. Niemiec zdaje się być jedynym w Zachodnim Sydney, którego forma nie budzi zastrzeżeń. 


Sydney FC – Wellington Phoenix 1:3 (skrót

Krishna (21′, 30′), Taylor (38′) – Zullo (89′)

Phoenix zawiesiło na moment rzeczywistość, w której znajdowała się A-League. Przed sobotnim popołudniem z ośmiu ostatnich wyjazdowych spotkań zdołali przywieźć zaledwie punkt. Wynik po końcowym gwizdku sędziego nie miał prawa się wydarzyć. Ostatnim zespołem, który zdołał wbić 3 gole do siatki Sky Blues w ciągu jednej połowy, było… Wellington ponad 3 lata temu. Dla Roy’a Krishny wygrana nad aktualnymi mistrzami sezonu zasadniczego była zwieńczeniem intensywych dni. W poprzedniej kolejce został najlepszym strzelcem w historii nowozelandzkiego klubu, a niedługo później przyjął obywatelstwo Nowej Zelandii.

Filip Kurto dostał wolne, by dojść do siebie po zderzeniu z Andym Keoghem w zeszłą kolejkę.  Michał Kopczyński został nonimowany do jedenastki kolejki.


Melbourne Victory – Adelaide United 2:0 (skrót

Barbarouses (62′), Toivonen (81′)

Wśród ekspertów po hitowym meczu kolejki zapanowała pełna zgoda. Victory zaczyna przypominać lśniący bolid mknący po mistrzostwo. Po wpadkach na starcie sezonu nie ma już śladu.  Honda, Barbarouses, Toivonen, a za ich plecami Troisi i Antonis przedziurawili dwunastoma trafieniami w ostatnich czterech spotkaniach wszystkie zasieki stawiane przez obrońców rywali. U Kevina Muscata wszystko wydaje się działać bez najmniejszych zgrzytów. Victory po raz pierwszy od kwietnia 2017 roku utrzymało czyste konto, choć Michael Marrone trafił w poprzeczkę Lawrence Thomasa.


Perth Glory – Melbourne City 1:0 (skrót

Ikonomidis (43′)

Tony Popovic wysłał czytelny sygnał, że nie zamierzć oddalać się od głównego miejsca przy stole. Przez kolejne kolejki fani Glory będą z niepokojem śledzić wyniki Victory, a dla całej reszty kibiców zapowiada się interesujący sezon z dwoma faworytami do mistrzowskiego tytułu. Do składu już na stałe wrócił postawiony na nogi Diego Castro, który z Chrisem Ikonomidisem i Andym Keoghem zadba o grad goli dla Perth. 

Melbourne straciło już bezpowrotnie swoją największą gwiazdę w postaci Bruno Fornaoliego. Urugwajczyk jest na wojennej ścieżce z Warrenem Joycem i odlicza dni do styczniowego okienak transferowego. Wysoka wygrana nad Newcastle w poprzedniej kolejce dała nadzieję, że brak  najskuteczniejszego strzelca w historii klubu nie będzie wpływać na ilośc strzałów oddawanych w stronę bramek rywali, jednak w Australii Zachodniej zawodnicy Joyce’a nie oddali nawet jednego celnego trafienia.


Newcastle Jets – Brisbane Roar 2:0 (skrót

Sheppard (45+1′), Jair (58′)

Nominalni napastnicy Erniego Merricka długo nie dawali znaku życia, co odbijało się w zdobyczach punktowych. W niedzielnym spotkaniu wreszcie przypomnieli o sobie dwaj snajperzy, którzy pojawili się w Newcastle podczas letniego okienka transferowego. Dla 25-letniego Shepparda było to debiutanckie trafienie w karierze na boiskach A-League, odkąd przeszedł we wrześniu o klasę wyżej od regionalnej ligi stanu Wiktoria (20 goli w 26 występach dla Avondale FC w trwającym wówczas sezonie). Z kolei dla Jaira, który miał zadbać o zdobycze bramkowe pod nieobecność zawieszonego na 10 spotkań Roya O’Donovana, gol w drugiej połowie był pierwszym od 14 miesięcy. Zrewitalizowanie się atakujących i bliski powrót Irlandczyka pozwalają kibicom w Newcastle trzymać się myśli, że rewelacja poprzedniego sezonu zdoła jeszcze podnieść się do lotu.


Momenty kolejki

Wellington Phoenix po 45 minutach wygrywa 3:0 z Sydney FC.

Sky Blues po 7 kolejkach zanotowali najniższą ilość punktów (11) od sezonu 2012/2013.


Bramka kolejki


Asysta kolejki

Terry Antonis zna się już z szwedzkim napastnikiem na pamięć.


Obrona kolejki


Skill kolejki

Podania Aleksandra Baumjohanna były sztuką, której nie potrafiono odczytać w Wanderers.


Fail kolejki

Matthew Ridenton nie wpisał się na listę strzelców od końca marca 2017 roku.


Podsumowanie 7 kolejki

Najwięcej sytuacji bramkowych: 16 (Jets, Adelaide, Wanderers)

Najszybsza bramka: Roy Krishna (Wellington) – 23′ minuta

Najpóźniej zdobyta bramka: Michael Zullo (Sydney) – 89′ minuta

Nietypowa statystyka:  W trybie awaryjnym na ławkę rezerwowych Jets został powołany bramkarz Ante Covic. W wieku 43 lat i 178 dni byłby najstarszym zawodnikiem w historii A-League, gdyby pojawił się na boisku

Największa frekwencja: 20,629 (Marvel Stadium, Melbourne)

Najmniejsza frekwencja: 8,163 (Spotless Stadium, Sydney)

Jedenastka kolejki:

Glen Moss (Newcastle Jets), Steven Taylor (Wellington Phoenix), Patrick Ziegler (Western Sydney Wanderers), Daniel Georgievski (Newcastle Jets), Alexander Baumjohann (Western Sydney Wanderers), Michal Kopczynski (Wellington Phoenix), Isaias (Adelaide United), Dimitri Petratos (Newcastle Jets), Roy Krishna (Wellington Phoenix), Ola Toivonen (Melbourne Victory), Diego Castro (Perth Glory)

Trener: Mark Rudan (Wellington Phoenix)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *