Skrótem przez kolejkę #4

Czwarty weekend z trzynastą edycją A-League, pięć spotkań i 14 bramek, a wśród nich po raz pierwszy ani jednej od Oriela Riery i Roya O’Donovana.

Krótko o meczach


 • Sydney FC – Perth Glory 2:0 (relacja)

  (Bobo 45′), (Mierzejewski 10′)

Mecz jednego scenariusza, w którym Sydney nieustannie znajdowało się w pobliżu bramki Reddy’ego, a dla gości z Perth wyznaczono drugoplanowe role.
W całym spotkaniu sędzia trzykrotnie wskazywał na jedenasty metr. Bobô przy pierwszym podejściu trafił w poprzeczkę, za drugim razem dopisał swoją czwartą bramkę w sezonie, a do trzeciego karnego podszedł Adrian Mierzejewski. Po końcowym gwizdku ligowi statystycy dopisali drugie polskie nazwisko na liście wszystkich strzelców w historii A-League.

 • Wellington Phoenix – Brisbane Roar 3:3 (relacja)

  (Kaludjerovic 1′, 20′), (Krishna 18′) – (Maccarone 45′, 82′), (Papadopulos 66′)

Mecz spektakularnych gestów. Brisbane dziarsko oddało 3 bramki w 20. minut, co w historii A-League zdołano osiągnąć w szybszym tempie tylko raz, 8 lat temu. W zamian Wellington z ułańską fantazją zgubiło trzybramkowe prowadzenie. Podobną stratę w australijskich rozgrywkach odnotowano wcześniej tylko pięć razy.

 • Adelaide United – Melbourne City 0:2 (relacja)

  (McCormack  11′ k., 16′)

Mecz, po którym Historia stanęła po stronie City. W poprzednich sezonach komplet zwycięstw po czterech kolejkach osiągnęły trzy drużyny. Wszystkie z nich okazały się być późniejszymi triumfatorami.
Ross McCormack dwoma trafieniami odpowiedział wszystkim sceptykom na temat jego pensji. Marcin Budziński drugi raz z rzędu przesiedział 90. minut na ławce rezerwowych zawodników.

 • Newcastle Jets – Sydney Western Wanderers 1:1 (relacja)

  (Petratos 68′) – (Bridge 16′)

Mecz, gdzie w składach wyjściowych pojawiła się dwójka najskuteczniejszych napastników, a i tak bramki musieli zdobywać koledzy z drużyny. Roy O’Donovan i Oriel Riera nie dopisali kolejnych trafień na swoich kontach.
W slangu bokserskim Irlandczyk wygrał na punkty przez udział we wszystkich sytuacjach bramkowych ze strony Newcastle. Z kolei Hiszpan przed kolejką jeszcze wiceliderował w klasyfikacji strzelców, by po czwartej serii zniknąć w peletonie zawodników z trzema golami.

 • Central Cost Mariners – Melbourne Victory 1:1 (relacja)

  (Pain 58′) – (George 65′)

Mecz, w którym spotkały się zespoły z końcowych pozycji, a i tak zagrały spektakl nieosiągalny dla drużyn z ostatnich miejsc w europejskich tabelach. Słupki pełniły rolę dodatkowego bramkarza dla obu ekip, a do tego minimalnie pudłowano i jeszcze zdołano uniknąć samobója. A jak już wpakowano piłkę do siatki, to w stylu, który wystarczyłby na wygranie w kategoriach ”najlepsza bramka weekendu, której nie widział nikt poza Australią” i ”najlepsza bramka weekendu z wolnego, którą zobaczyła tylko garstka osób z Europy”, gdyby tylko stworzono taki konkurs.

Kolejka #4 w liczbach


Najwięcej celnych strzałów na bramkę: 9 (Sydney)

Najszybsza bramka: Andrija Kaludjerovic (Wellington) – 1. minuta.

Najpóźniej zdobyta bramka: Adrian Mierzejewski (Sydney) – po 90. minucie

Nietypowa statystyka: W statystkach ligi można odnaleźć 234 spotkania, w których widniał wynik 3:0.  Tylko 6 razy (już z Wellington) w dziejach A-League zdołano stracić trzybramkową przewagę.

Największa frekwencja: 11,689 (Adelajda)

Najmniejsza frekwencja: 5,519 (Gosford)

Najlepsi strzelcy: 

 • Roy O’Donovan (Jets) – 5
 • Bobô (Sydney) – 4
 • Bruce Kamau, Ross McCormack (City), Oriel Riera (Wanderers), Adam Taggart (Perth), Dimitri Petratos (Jets), Massimo Maccarone (Roar), Andrija Kaludjerovic (Wellington) – 3
 • Thomas Deng, Brendan Hamill, Nigel Boogaard (sam.)

Najwięcej asyst:

 • A. Nabbout (Jets) – 3
 • J. Absalonsen (Adelaide), D. Vidosic, R. Krishna, M. McGlinchey (Wellington), N. Fitzgerald (City), A. Hoole (Mariners) – 2

Najczęściej kartkujący:

 • Hoole (Mariners) – 3/1
 • Isaias (Adelaide), Muscat (City), Herd (Wanderers), Valeri (Victory) – 3
 • Gulum, Ben Khalfallah (Roar), Williams, Broxham (Victory), Georgievski, Vujica (Jets), Adlung (Adelaide), McCormack (City), O’Donovan (Jets), Mills (Perth), Paracki (Wellington). Risdon (Wanderers), Asdrubal (Mariners) – 2
 • Malik (City) – 2/1

Kolejka #4 według Australii


Gol kolejki: Roy Krishna (Wellington) przeciwko Brisbane

Jedenastka kolejki:
Liam Reddy (Perth ), Michael Zullo (Sydney FC), Bart Schenkeveld (City), Iacapo La Rocca (City), Luke Wilkshire (Sydney FC), Stefan Mauk (City), Milos Ninkovic (Sydney FC), Roy Krishna (Phoenix), Fahid Ben Khalfallah (Roar), Ross McCormack (City), Andrija Kaludjerovic (Phoenix)

Trener: Warren Joyce (City)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *