Skrótem przez kolejkę #1

Pierwszy weekend z trzynastą edycją A-League, pięć spotkań i 14 bramek.

Krótko o meczach


Melbourne CityBrisbane Roar 2:0 (relacja)

Bruce Kamau w pierwszym meczu sezonu strzela więcej goli, niż w całym poprzednim sezonie i tyle samo, co w edycji 15/16. Wejście Marcina Budzińskiego w 82. minucie to pierwsze 10 minut jakiegokolwiek Polaka w historii A-League.

  • Central Cost Mariners – Newcastle Jets 1:5 (relacja)

Po derbach Autostrady Pacyfiku rozsypał się worek ze statystykami. Nigdy jeszcze nie strzelono tylu bramek w historii pojedynków Marynarzy z The Jets. Hat-trick Roy’a O’Donovana, który jeszcze w kwietniu biegał w koszulce ekipy z Gosford.

  • Melbourne Victory – Sydney FC 0:1 (relacja)

W zapowiedziach „wielki rewanż po finale sprzed 5. miesięcy„, na boisku „wielka drzemka„. Victory zaliczyło równe zero celnych strzałów na bramkę. Mimo to ich alibi brzmiało dość wiarygodnie: Australia wezwała chłopaków na Syrię. Drogę ku bezbramkowemu (ostatni raz w listopadzie 2014) The City Derby przerwał Thomas Deng, który skierował piłkę między słupki swojego kumpla z ekipy w 53 minucie. Adrian Mierzejewski w swoich 75. minutach miał okazję na historyczną bramkę Polaka i pionierską asystę Polaka. Obecny w jedenastce kolejki.

  • Wellington Phoenix – Adelaide United 1:1 (relacja)

Adelajda przyleciała do Wellington po przedsezonowym przemeblowaniu, które miało zmazać pamięć ostatniego miejsca z zeszłego sezonu. W Nowej Zelandii strzelali wyłącznie Czerwoni, a wynik ustalono już w pierwszych dziesięciu minutach. Z drobną uwagą, że otwierający wynik Dario Vidosic ostatni grał w składzie Adelajdy w 2013 roku.

  • Western Sydney Wanderers – Perth Glory 2:1 (relacja)

Sieroty po Popoviciu prawie nie wychodziły z pola karnego Perth, tworząc w trakcie spotkania aż 24 sytuacje bramkowe. Hiszpański duet z Sydney (Riera – Cejudo) to jeden z lepszych zakupów Wanderers z ostatnich lat. Vedran Janjetovic w 68. minucie za jednym zamachem zdołał uratować ekipę Sydney od straty punktów, popełnić błąd w wybiciu i zapewnić sobie tytuł bramkarza kolejki.

Kolejka #1 w liczbach


Najwięcej strzałów na bramkę: 7 (Jets), (Wanderers)

Najszybsza bramka: Felix Asdrubal (Mariners), Dario Vidosic (Wellington) – 5. minuta

Najpóźniej zdobyta bramka: Dimitrios Petratos (Jets) – po 90. minucie

Nietypowa statystyka: Przy 36% posiadania piłki Jets zdemolowali Marines pięcioma bramkami

Największa frekwencja: 24.804 – The Big Blue

Najmniejsza frekwencja: 8,154 (Wellington)

Najlepsi strzelcy: 

  • Roy O’Donovan (Jets) – 3
  • Bruce Kamau (City) – 2
  • J. Champness (Jets), D. Petratos (Jets), Asdrubal (Mariners), D. Vidosic (Wellington), J. Absalonsen (Adelaide) – 1
  • Thomas Deng, Brendan Hamill (sam.)

Najczęściej kartkujący:

Muscat, McCormack (City) – D’Agostino, Khalfallah (Roar) – Rose (Mariners) – Georgievsk, Ugarkovic, Nabbout (Jets) – Valei, Austin (Victory) – Retre (Sydney) – Isaias, Gulum (Adelaide) – Paracki, Mullen (Wellington) – 1

Kolejka #1 według Australii


Gol kolejki: Dimitri Petratos (Jets) przeciwko Mariners.

Obrona kolejki: Keegan Smith (Wellington) w 75. minucie przeciwko Adelajdzie

Gracz kolejki: Roy O’Donovan (Jets)

Jedenastka kolejki:
V. Janjetovic (Wanderers), Luke Wilshire (Sydney), Rhys Williams (Victory), Raul Llorente (Wanderers), Tom Hiariej (Mariners), Luke Brattan (City), Roly Bonevaccia (Wanderers), Roy O’Donovan (Jets), Andrew Nabbout (Jets), Alvaro Cejudo (Wanderers).
Trener: Ernie Merrick (Jets)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *