Sydney FC zamierza przedłużyć kontrakty z graczami marquee

Sydney FC jest na dobrej drodze do zatrzymania swoich dwóch największych nazwisk – brazylijskiego napastnika Bobô i serbskiego rozgrywającego Milosa Ninkovica. Obaj zawodnicy negocjują z klubem  warunki kontraktu na kolejny sezon.


Według źródeł, do których dotarł The Sydney Morning Herald, mistrz minionego sezonu zasadniczego jest pewny pozostania swoich gwiazd w Sydney. Podpis na umowach ma być formalnością, gdy tylko zostanie osiągnięte porozumienie co do zapisów w kontraktach. Obu graczom marquee po trzynastej edycji A-League kończą się umowy. Nowe oferty mają trafić do zawodników w nadchodzących tygodniach. 

Milos Ninković z nowym obywatelstwem

Sydney ma zamiar przedstawić Ninkovicowi wieloletnie porozumienie, dzięki któremu 33-letni zawodnik mógłby zakończyć karierę na Moore Park. Były reprezentant Serbii (28 gier) i uczestnik mundialu w RPA złożył w ostatnim czasie dokumenty, by móc zostać pełnoprawnym obywatelem Australii. Szacuje się, że uzyska obywatelstwo przed rozpoczęciem następnego sezonu, co oznacza, że ​​nie byłby liczony jako gracz zagraniczny w drużynie A-League. Minimum dwuletnia umowa utrzymałaby Ninkovica w Sydney do końca sezonu 2019/20, przedłużając jego kadencję w klubie do pięciu sezonów.

Zatrzymanie Ninkovica mogłoby uwolnić kluczowe miejsce wśród zawodników spoza Australii. W kolejnych sezonach FFA planuje zmniejszyć limit z pięciu zawodników do czterech, w tym osobne miejsce dla azjatyckiego gracza.

Bobô zainteresowany kolejnym sezonem w Sydney

Według pozakulisowych doniesień, sytuacja z Bobô jest bardziej klarowna. Zawodnik miał wyrazić wstępną zgodę na warunki przedłużenia rocznego kontraktu. Forma brazylijskiego napastnika w drugim roku gry w Sydney prezentuje się imponująco we wszystkich statystkach. Bobô ma szansę pobić rekord w ilości zdobytych trafień w ciągu jednego sezonu, który od 15/16 należy do Bruno Fornaroliego. W obecnym sezonie Brazylijczyk skompletował już 22 trafienia.

Zarówno Ninkovic, jak i Bobô, byli częścią zespołu, która w ubiegłym sezonie wygrała sezon zasadniczy i rundę finałową. Serb został uznany za zawodnika roku przez poprowadzenie Sky Blues do pierwszego tytułu od 7 lat. W listopadzie duet strzelił dwa gole dla Sydney w finałowym spotkaniu FFA Cup z Adelaide United, zdobywając trzecie trofeum w jednym kalendarzowym roku dla klubu.

Ninkovic przybył do Sydney w 2015 roku z francuskiego Évian, a wcześniej w karierze występował w Dynamo Kijów i Serbii. Z kolei Bobô dołączył do klubu rok później z brazylijskiego Gremio, wcześniej grał w tureckim Besiktasie i Kayserisporze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *