Sydney znajduje środkowego defensora w Holandii

W nowym sezonie nie zmieni się liczba Holendrów w składzie aktualnych mistrzów sezonu zasadniczego. Po odejściu Jordy’ego Buijsa pod koniec poprzedniej edycji A-League kolejnym reprezentantem Beneluksu zostanie Jop van der Linden. Środkowy obrońca z AZ Alkmaar związał się z Australią na rok.


Kariera Jopa van der Lindena

28-letni zawodnik przez ostatnią dekadę występował w holenderskich klubach na obu najwyższych szczeblach rozgrywek. Jest wychowankiem Vitesse Arnhem, w którym po przejściu młodzieżowych szkółek rozpoczął karierę w seniorskiej piłce. W 2010 roku znalazł się o ligę niżej i tamtejszym Helmond Sport, gdzie dwukrotnie zajmował z klubem trzecią pozycję, która nie wystarczyła do awansu.

Do Eredivisie awansował w barwach Go Ahead Eagles w 2012 roku, gdzie rozegrał 63 mecze w trakcie dwóch sezonów, zanim spadł z klubem do Eerste Divisie. Przed sezonem 2015/16 przeniósł się do AZ Alkmaar, dwukrotnego mistrza Holandii, gdzie jednak nie zdołał przebić się do podstawowego składu na dłużej. Ostatni rok spędził na wypożyczeniu w Willem II, w którym rozegrał 18 meczów i zajął 13 pozycję w najwyższej klasie rozgrywkowej Holandii. W ciągu niecałej dekady skompletował 20 trafień w 205 grach.

Jop van der Linden w Sydney FC

Doświadczony obrońca po przejściu standardowych testów medycznych stanie się trzecim transferem Steve’a Coricy, odkąd objął on stanowisko trenera po Grahamie Arnoldzie. ”Cieszę się, że zagram w A-League i dołączę do najbardziej rozpoznawalnego klubu w Australii.„ – powiedział. ”To będzie dla mnie nowe wyzwanie i jestem podekscytowany przyjazdem do Sydney FC. Wiem wszystko o sukcesach klubu w ostatnich sezonach i wszyscy, z którymi rozmawiałem, jasno dali do zrozumienia, że ​​zamierzają kontynuować tę drogę. Sydney FC ma w Holandii reputację klubu numer jeden w Australii i chcę być w stanie to potwierdzić to swoimi występami.

Steve Corica wierzy, że obrona Sydney na przyjściu Holendra zyska. ”Jop to doskonała opcja na środek obrony, obserwowaliśmy go i mieliśmy dobre relacje na temat jego umiejętności i charakteru. Cieszę się, że jest z nami na pokładzie.„ – powiedział. ”Łatwo wpasuje się w naszą drużynę i kulturę klubową. Doda nam jakości na tyłach. Jest silny i szybki, dobry w powietrzu i grze piłką, więc myślę, że będzie on dla nas ogromnym atutem w tym sezonie.

Van der Linden ma przybyć do Sydney na początku przyszłego tygodnia, aby dokończyć formalności związane z podpisaniem kontraktu.

Źródło: a-league.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *