Tomislaw Mrcela wzmocni defensywę Perth Glory

Australijski obrońca o chorwackich korzeniach podpisał dwuletni kontrakt z Perth Glory. 27-letni zawodnik przeniósł się na piąty kontynent z koreańskiego Jeonnam Dragons. Angaż w Glory będzie pierwszym australijskim przystankiem w karierze Mrceli.


Tomislaw Mrcela na boiskach

Tomislaw Mrcela urodził się w Perth, ale w wieku 6 lat przeniósł się z rodziną do Chorwacji. W 2001 roku zaczął treningi w młodzieżowej akademii RNK Split. W Splicie spędził osiem lat, gdzie zyskał doświadczenie jako kapitan drużyny juniorów. W dorosłym futbolu zaczynał od klubów z chorwackich niższych lig. Jako zawodnik Lokomotivu Zagrzeb zagrał w dwóch rundach eliminacyjnych do Ligi Europy w sezonie 15/16.

Podczas letniego okna transferowego w 2016 roku przeprowadził się do Korei Południowej i tamtejszego Jeonnam Dragons, gdzie stał się stałym obrońcą ze względu na swoje warunki fizyczne (ponad 190 cm wzrostu). Był też na celowniku Ange Postecoglou, u którego jednak nie zdołał zadebiutować w reprezentacji Australii.

Tomislaw Mrcela w Perth Glory

Dla Mrceli jednym z powodów powrotu do Perth była osoba Tony’ego Popovica. Jestem obrońcą, a Popovic był wcześniej obrońcą klasy światowej, grał w Socceroos oraz Premier League, więc mogę się od niego wiele nauczyć” – powiedział. Popovic jest zwycięzcą, wszyscy to wiemy. Chcę wygrywać tytuły dla klubu i jestem tuta, by podjąć wyzwania. Nie mogę się doczekać gry przed moimi przyjaciółmi i rodziną.

Hayden Foxe, nowo mianowany zastępca Popovica, chwali zawodnika i podkreśla, że najlepsze lata są jeszcze przed nim. Podpisaliśmy umowę w najlepszym momencie jego kariery. Jest profesjonalistą, który ciężko pracuje, a do tego posiada doświadczenie z ponad dekady grania w Europie.

Zdjęcie: fourfourtwo.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *