Tony Popovic opiera obronę Glory na byłych Socceroos

W minionym sezonie pole karne Perth było na tyle gościnne, że Tony Popovic po swoim przyjściu zdecydował się na zbudowanie linii obronnych Perth od nowa. W Perth zakontraktowano Jasona Davidsona, co oznacza, że trójkę obrońców mogą tworzyć defensorzy obecni w jedenastce Australii przeciwko Chile na mundialu w Brazylii. W składzie Popovica znajdują się już Matthew Spiranovic i Ivan Franjic. Ostatnim obrońcą Mistrzostw sprzed 8 lat był Alex Wilkinson, którzy przedłużył o rok umowę z Sydney FC.


Wszyscy trzej byli także kluczowymi zawodnikami w składzie Australii, która w 2015 roku podnosiła trofeum za zwycięstwo w Pucharze Azji w 2015 roku. Cała trójka zagrała razem przeciwko Korei Południowej w finałowym spotkaniu w Sydney. Oparcie obrony na byłych Socceroos ma zapobiec sytuacji z zeszłego sezonu, gdy Glory po utracie 50 goli było drugim najczęściej wyciągającym piłkę ze swojej siatki zespołem w A-League. O 5 goli więcej straciło przedostatnie Wellington. Neil Kilkenny i Dino Djulbic to dwaj inni gracze Perth, którzy reprezentowali Australię na szczeblu międzynarodowym.

Kariera Jasona Davidsona

Davidson nigdy nie miał jeszcze okazji zagrać w A-League. 27-letni lewy obrońca związał się z klubem z Australii Zachodniej rocznym kontraktem. Poprzedni sezon spędził w Słowenii na wypożyczeniu z chorwackiej Rijeki. Z Olimpią Ljubljana wygrał krajową ligę i puchar. W swojej karierze grał też na angielskich boiskach w barwach West Brom i Huddersfield, a także Holandii i Portugalii.

W reprezentacji Australii zadebiutował przeciwko Szkocji w 2012 roku. Zagrał we wszystkich trzech meczach na Mistrzostwach Świata 2014 w Brazylii. Był także kluczowym zawodnikiem w zwycięskim Pucharze Azji w 2015 roku – strzelił gola w półfinałowym spotkaniu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. W koszulce Socceroos wystąpił w 22 spotkaniach.

Jason Davidson w Perth Glory

  • Rozmawiałem z Tony Popovicem, gdy byłem za granicą, a projekt, który nakreślił, wydał się dla mnie atrakcyjny, a także dla mojej żony i rodziny.” – powiedział Davidson. „Chcę uzyskać stabilność w mojej grze, ciężko pracować i wrócić do drużyny narodowej. Myślę, że Tony może dać mi tę zmianę i jestem bardzo podekscytowany, że tutaj się znalazłem. Chcę wygrywać tytuły, a wszyscy w klubie chcą tego samego. Wierzę, że jako zespół możemy wykonać to zadanie„.
  • Jason jest kolejnym wysokiej jakości australijskim obrońcą, który miał udaną karierę za granicą. Pokonaliśmy ostrą konkurencję ze strony wielu klubów, zarówno tutaj, jak i za oceanem, aby podpisać kontrakt.” – powiedział dyrektor klubiwy, Jacob Burns. „Przynosi ze sobą wielkie umiejętności, atletyzm i zwycięską mentalność.

Pierwszy występ Davidsona dla Glory może mieć miejsce już w rundzie 1/32 Pucharu FFA, gdy 7 sierpnia zespół z Australii Zachodniej zmierzy się z Melbourne Victory.

Źródło: a-league.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *