Trent Buhagiar i Chris Zuvela z umowami w Sydney FC

Mistrz sezonu zasadniczego potwierdził podpisanie dwuletniej umowy z Trentem Buhagiarem, który przeniesie się do Sydney z Central Coast Mariners. W klubie na kolejny sezon zostaje Chris Zuvela.


Trent Buhagiar przechodzi do Sydney

20-letni ofensywny pomocnik dołączył do Błękitnych jako wolny zawodnik po trzech sezonach w Gosford, gdzie zagrał 52 spotkania i strzelił 4 bramki. Ostatnie trafienie zaliczył z Newcastle Jets na koniec sezonu zasadniczego 17/18, gdy Mariners przegrali na swoim stadionie aż 2:8. W styczniu zdobył bramkę w Mistrzostwach Azji do lat 23, gdzie Australia nie wyszła z grupy.

Wychowanek lokalnej szkółki piłkarskiej, International Football School, przy podpisywaniu nowego kontraktu zdradził, że przejście do zwycięzcy sezonu zasadniczego jest kolejnym wyzwaniem w karierze. „Sydney FC jest mistrzowskim klubem i uważam, że moja gra może wskoczyć na zupełnie nowy poziom w Sky Blues”. Dodał też: „Słyszałem same dobre rzeczy o zawodnikach i fanach Sydney FC. Nie mogę się doczekać, by w nowym sezonie pojawić się już w błękitnej koszulce. Moim celem jest ciężka praca, dawanie z siebie wszystkiego, walka o miejsce w składzie i rozwój w profesjonalnym środowisku piłkarskim„.

Chris Zuvela przedłuża umowę o rok

Włodarze klubu z Sydney zdecydowali się pozostawić Chrisa Zuvelę na kolejny sezon w A-League. Dla 21-latka będzie to dopiero drugi rok w profesjonalnej piłce. W koszulce Błękitnych rozegrał dwa spotkania w Azjatyckiej Lidze Mistrzów i dwa ligowe mecze w 24 i 25 kolejce. Po okresie spędzonym w klubowej akademii zadebiutował w pierwszej drużynie spotkaniem z Darwin Rovers w Pucharze FFA, wygranym w sierpniu zeszłego roku 8:0. „Spędziłem najlepszą część mojej kariery młodzieżowej w Sydney FC, moja krew jest błękitna i cieszę się, że mogę ponownie podpisać kontrakt na sezon 2018/19” – powiedział Zuvela. „Wiele się tutaj nauczyłem, klub sprawił, że stałem się graczem, którym obecnie jestem, i chcę spłacić tę wiarę występami na boisku. Z niecierpliwością czekam na dalszą podróż pod nowym trenerem. Moim zamiarem jest grać jak najwięcej minut„.

Sydney, razem z Wellington i Brisbane, nie wysłało żadnego zawodnika na Mistrzostwa Azji do lat 23, gdy pozostałe kluby miały przynajmniej po jednym przedstawicielu. W zeszłym sezonie klub Grahama Arnolda miał najwyższą średnią wieku podstawowego składu – 28.96 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *