Wellington gubi trzybramkową przewagę! #A-L4

Przewodniki po dwustutysięcznym Wellington podają kilkadziesiąt sposobów na spędzenie weekendu w mieście, ale w sobotę, 28 października, prawdopodobnie żadna z propozycji nie przebiła wydarzeń na Westpac Stadium. Gdyby spytać przeciętnego kibica, czego oczekuje od kolejnych meczów, odpowiedziałby, że powtórki z Phoenix – Roar.

Na murawie Westpac Stadium


Rozmach, z jakim The Roar oddało 3 bramki w 20. minut, zanotowali z ukontentowaniem statystycy. W historii A-League takie tempo zdarzyło się tylko raz, gdy 8 lat temu Glen Moss (Victory) między 15. a 19. minutą 3 razy wyciągał z siatki piłkę po strzałach Sydney.
Już w 2. kolejce, po porażce z Adelajdą w ostatnich minutach, John Aloisi opowiadał o kondycyjnych brakach w Brisbane, spowodowanych nieodpowiednimi przygotowaniami. Jeśli trener wziął chłopaków na bieżnię, to spowodował odwrotną sytuację. Zespół obudził się dopiero przed zejściem na przerwę, a rozpędzony zatrzymał na słupku, który w końcówce uratował The Nix przed utratą wszystkich punktów.

W statystkach ligi można odnaleźć 234 spotkania, w których widniał wynik 3:0. Wellington swoim roztrwonieniem trzybramkowej przewagi dotarło do miejsca, które widziano tylko 6 razy w dziejach A-League.
Podobne osiągnięcie udało się Brisbane w sezonie 15/16, gdy przegrało 4:5 z Wędrowcami.
W tym roku ekipa z Nowej Zelandii stała się synonimem na sytuację, w której wykonało się wszystko zgodnie z planem, a i tak gdzieś po drodze zgubiło się efekt. Mimo dwóch oczek na koncie, to nikt do tej pory nie wyszedł ze spotkania z ekipą Kalezica niepoobijany, zwłaszcza w Wellington – twierdzy niezdobytej od pięciu meczów.

Skrót Wellington Phoenix – Brisbane Roar


 Okiem Internetu


 Szczegóły meczu


Hyundai A-League – Kolejka 4
Wellington Phoenix 3 – 3 Brisbane Roar
(Kaludjerovic 1′, 20′), (Krishna 18′) – (Maccarone 45′, 82′), (Papadopulos 66′)
Po pierwszej połowie: 3:1
Czas: 8:35 (polski czas)
Stadion: Westpac Stadium, Wellington
Ilość widzów: 7,018

Zdjęcie: a-league.com.au

One thought on “Wellington gubi trzybramkową przewagę! #A-L4”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *