Wellington Phoenix myśli o sprzedaży licencji

Po kolejnym rozczarowującym sezonie Wellington Phoenix walczy o swoją przyszłość i wygląda na to, że Robert Morrison, właściciel klubu z Nowej Zelandii, stracił już cierpliwość.

Co dalej z Kiwi?

Według The Covert Agent, jednego ze źródeł portalu Goal.com, dwuletnia licencja The Nix na występy w A-League została wystawiona na sprzedaż. Z opcją przeniesienia poza Nową Zelandię. Wśród chętnych miałyby być kluby z okolic Sydney, Brisbane oraz Southern Expansion, które myślą pod kątem przyszłego rozszerzenia rozgrywek. Cena waha się w okolicach 5 milionów dolarów australijskich.

Główna przeszkoda w transakcji znajduje się jednak na korytarzach Australijskiej Federacji Piłkarskiej, która nie dopuszcza podobnych precedensów. Postawa Roberta Morrisona sugeruje, że klub z Nowej Zelandii czeka w najbliższej przyszłości okres zastoju. Biznesmen otrzymał licencję Wellington we wrześniu 2011 roku, gdy Terry Serepisos zrezygnował z funkcji z powodu problemów finansowych. W lutym 2016 roku media donosiły o planach związanych z przedłużeniem umowy nawet do lat 2025/26, co miało jednak zależeć od rozwoju potencjału piłki nożnej w Nowej Zelandii.

W minionym sezonie The Nix na ostatniej pozycji w tabeli spędziło pięć z siedmiu miesięcy trwania rozgrywek. Awans na przedostanie miejsce zdołali wywalczyć kosztem Central Coast Mariners w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego.

Zdjęcie: a-league.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *