Wellington wzmacnia się byłym obrońcą Newcastle United

Phoenix uzyskało pierwszy podpis na kontrakcie w erze Marka Rudana. Z wyspiarskich boisk do Australii przeniesie się Steven Taylor, były obrońca Newcastle United i młodzieżowych reprezentacji Anglii.


Ubiegły sezon doświadczony obrońca spędził w trzeciej lidze angielskiej, gdzie w koszulce Peterborough United rozegrał 44 spotkania. W poniedziałek Taylor przeszedł testy medyczne, które nie wykazały żadnych przeszkód przed podpisaniem umowy.

Kariera Stevena Taylora

32-letni obecnie zawodnik w akademiach młodzieżowych i seniorskim składzie Newcastle United spędził prawie 20 lat życia. W czarno-białej koszulce Srok rozegrał 13 sezonów, kompletując w tym okresie 194 mecze. Po zakończeniu pobytu w szóstym największym mieście Anglii przeniósł się do amerykańskiego Portland, by znaleźć się w składzie tamtejszego Timbers. Po roku powrócił na Wyspy,  korzystając z zaproszenia Ipswich, które następnie zmienił na Peterborough United w League One.

  • ”Gdy tylko dowiedziałem się o propozycji z Nowej Zelandii, wiedziałem, że to okazja, której nie mogłem przegapić.” – powiedział Taylor. „Byłem tutaj w 2014 roku w ramach Football United Tour, kiedy graliśmy w Dunedin i Wellington. Pokochałem wtedy ten kraj. Wiem, że dołączam do ekscytującego klubowego projektu. Zagram w jednej z najlepszych lig na świecie.„

Steven Taylor w A-League

Taylor jest pierwszym nabytkiem Phoenix w ramach ich rekrutacji przed sezonem 2018/19. Środkowy obrońca ma na swoim koncie wygrany Puchar Intertoto w 2006 roku i mistrzostwo Championship w sezonie 2009/10, gdy awansował z Newcastle do Premier League.

  • ”Steven jest znaczącym wzmocnieniem w tym, co staramy się stworzyć w klubie.” – powiedział trener Mark Rudan. „Przynosi ze sobą ogromne doświadczenie i silne przywództwo. Oczekujemy, że Steven odniesie sukces na boisku i poza nim.„

Pierwsza sesja treningowa Taylora już w tym tygodniu. Okazją na debiut będzie runda 1/32 Pucharu FFA, gdzie Phoenix zmierzą się 7 sierpnia z Bentleigh Greens w Melbourne.

Źródło: a-league.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *